4 listopada 2012

Album pierwszoklasisty


MARZENA KWIETNIEWSKA-TALARCZYK

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 48
format: 21x27 cm
rok wydania: 2012
cena: 22,41


Pisałam Wam już o albumie służącym do gromadzenia wspomnień z pierwszego roku życia naszego dziecka, a także o kronice przedszkolaka. Ale jak wiemy, w życiu naszego malucha jest wiele rożnych wydarzeń, które nie tylko warto, ale i należy zapamiętać. Zawsze wiążą się ona z wkraczaniem naszego dziecka w jakiś nowy etap jego życia. Więc takim wydarzeniem jest także pójście do szkoły.

Wydawnictwo Zielona Sowa stworzyło więc album, który pomoże nam zapamiętać także wszystkie ważne chwile związane z tą datą. 1 września dla pierwszoklasisty to sygnał, że od dziś staje się uczniem i rozpoczyna podróż o tajnikach wiedzy. Pamiętam mój pierwszy dzień w szkole. Byłam tak zestresowana, że ból brzucha nie ustępował w zasadzie nawet na chwilkę. Jednak wiele szczegółów umknęło mi przez te wszystkie lata. A szkoda. Bo to w końcu dzień, w którym rozpoczęłam szkołę!

Album pierwszoklasisty stwarza nam możliwość zarejestrowania wszystkich ważnych wydarzeń nie tylko z tego pierwszego dnia, ale i całego pierwszego roku w szkole. Już na samym początku wpisujemy, kto jest właścicielem kroniki, wklejamy zdjęcie i zapisujemy wszystkie ważne informacje jak: nazwa szkoły, wiek, wzrost, kolor oczu i włosów dziecka, adres zamieszkania itp. 

Dalej mamy mnóstwo miejsca na wspomnienia z przedszkola, by potem przejść już do momentu, w którym nasze dziecko rozpoczyna naukę w szkole. Możemy zapisać wszystkie informacje dotyczące klasy, do której dziecko trafiło oraz wymienić uczących go nauczycieli. A także zdjęcia i opis wszystkich wszystkich ważnych wydarzeń jak pasowanie  na ucznia, dzień nauczyciela, mikołajki, bal karnawałowy, dzień babci i dziadka, mamy, dzień dziecka itp. Ale nie tylko z imprez okolicznościowych składa się szkoła. W albumie możemy zapisywać także życie codzienne naszego ucznia, wspomnienia z wycieczek, wyjazdów do teatru czy do  kina, osiągnięć sportowych itp.

Jest tu także mnóstwo miejsca na na zdjęcia przyjaciół i znajomych, pamiątkowe wpisy itp. Album ten to także miejsca na wspomnienia z wakacji. I wszystko to w jednym miejscu!

Ta książka jest bardzo kolorowa. Podoba mi się, że jest tu nie tylko dużo miejsca na wpisy, ale także równie dużo miejsca na zdjęcia. Ciekawy układ i ładna grafika sprawiają, że zaglądamy do niej z przyjemnością.

To zbiór wielu wartościowych wspomnień i pamiątek. Jestem pewna, że wiele wydarzeń i sytuacji z tego pierwszego roku w szkole naszego brzdąca umknęło by nam, gdyby nie ten album, dzięki któremu jesteśmy w stanie zachować nasze wspomnienia na dłużej. Ta książka nie jest gruba, lecz według mnie posiada wszystkie niezbędne informacje. Sztywna puszysta okładka nie tylko dodaje jej uroku, ale także zabezpiecza naszą kronikę przed zbyt szybkim zniszczeniem. 

Uważam, że ten album to fajna pamiątka i gratuluję autorom świetnego pomysłu. Taka kronika zmusza nas do rejestrowania wydarzeń z życia naszego dziecka, które z pewnością będzie nam w przyszłości za to wdzięczne. Oprócz tego zaangażowanie w wypełnienie kart albumu nie tylko rodziców, ale i bohatera naszej kroniki to ciekawy sposób na wspólnie spędzony czas oraz czynne uczestniczenie w tak ważnym wydarzeniu dla naszego dziecka jak rozpoczęcie nauki w szkole. Polecam!


4 komentarze:

  1. Moja córka w przyszłym roku idzie do pierwszej klasy, świetna książeczka, może taka sobie sprawimy :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł! Szkoda, że dla mnie i mojego synka jest już za późno :/

    OdpowiedzUsuń
  3. dokładnie czegoś takiego szukam :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)