10 lipca 2012

Chodnikowe opowiastki o krasnoludkach wrocławskich 
JOANNA CHIRKOWSKA

wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
ilość stron: 62
format: 15x21 cm
rok wydania: 2012
cena: 29 zł


Zapewne wiecie już, że od jakiegoś czasu nasz blog ma przyjemność sprawować patronat medialny nad książeczką Warszawskiej Firmy Wydawniczej pod tytułem "Chodnikowe opowiastki o krasnoludkach wrocławskich". W książce tej znajdziemy wierszowane opowiadanie o wszędobylskich krasnoludkach.

Dawno, dawno temu kiedy Piast zakładał państwo Polan, krasnoludki już tutaj mieszkały. Kiedy zaczęli sprowadzać się ludzie wszyscy żyli w zgodzie i przyjaźni. Niestety zaczęto plotkować, że malutcy ludzie używają czarów... Uciekły biedactwa jak najdalej od złych wojsk... Wróciły gdy w Polsce zapanował pokój. Postanowiły zamieszkać we Wrocławiu, które kiedyś nosiło nazwę "Wrati slawa" czyli "Wróci sława" :)

Dzięki tej książeczce znajdziemy wiele przemiłych krasnoludków, każdy z nich jest bardzo pomocnym przyjazny, każdy ma wyznaczone zadanie i inną profesje :)

"Jakby tak Wrocław przejść pieszo,
patrząc uważnie pod nogi,
można by wielu krasnali
znaleźć zastygłych w śnie błogim"

A gdzie ów maluchy możemy znaleźć? Koło przejścia podziemnego stoi największy z krasnoludków - Papa Krasnal. Na Placu Solidarności siedzi na ceglanym murze krasnal Barduś, który gra na gitarze i śpiewa piękne pieśni. Na Rynku stoi Pocztowiec, który sprawdza czy wszystkie listy docierają tam gdzie trzeba. O Sukiennice dba Tyn-Qś. Dzielnie tynkuje ścianę za ścianą :) Na Placu Solnym koniecznie popatrzcie w górę, na latarniach znajdziemy latarników... Przed Teatrem Lalek stoi grupa krasnoludków - Parasolnik, Zbieracz wody, Aktor, Twórca statków, Ogrodnik, Wierzbownik oraz Karmiciel ptaków... Na Świdnickiej codziennie bez przerwy, dwa silne Syzyfki pchają kamienną kulę...

To oczywiście nie wszystkie krasnale, które możemy spotkać zarówno w książce jak i we Wrocławiu :) Jest ich o wiele więcej, więc jeśli tylko chcecie je poznać to koniecznie sięgnijcie po to ciekawe opowiadanie :)

Książeczka ta na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo niepozorna. Niewielka z miękka okładką... Jednak niech Was to nie zniechęci! To bardzo ciekawa lektura o tych małych skrzatach, która z pewnością spodoba się Waszym brzdącom! Książka oprócz wciągającego tekstu jest pełna ilustracji ze zdjęciami Wrocławskich krasnali. Maluchy mogą więc nie tylko poznać ich historie, ale i również je zobaczyć :)

My nigdy nie byłyśmy we Wrocławiu, ale bardzo chciałybyśmy zwiedzić kiedyś to piękne miasto. Dotąd myślałyśmy wyłącznie o zabytkach, które we Wrocławiu można zwiedzić. Teraz z ogromną przyjemnością wyruszyłybyśmy na poszukiwanie ukrytych w mieście krasnali. Z tą książeczką to może być naprawdę ciekawe. Nasze dzieciaczki na pewno z ogromną przyjemnością by do nas dołączyły. Już teraz bardzo polubiły te maluchy, więc poszukiwanie ich postaci w mieście pełnym krasnali to musi być świetna zabawa!!!

"Chodnikowe opowiastki o krasnoludkach wrocławskich" prezentują plejadę krasnali, życzliwych i pomocnych ludziom, które znalazły swoje miejsce w różnych wrocławskich zakątkach, stając się ich symbolami. Może wy także chcielibyście poznać je lepiej? Gorąco polecamy!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz