16 czerwca 2012

Marzenie


ANNA PASZKIEWICZ

wydawnictwo: Alegoria
ilość stron: 48
format: 16,5x23,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 19,90 zł


Każdy z nas ma jakieś marzenia. I często się słyszy, że chcieć to móc. Bo czasem potrzeba naprawdę niewiele, by je spełnić...

Ta książeczka opowiada właśnie o marzeniach. Jej główna bohaterka - mała pajęczyca - bardzo chciała malować obrazy. Lecz wątpiła, że kiedykolwiek będzie mogła to robić, bo według niej nie miała jak. Pajęczyca urodziła się bowiem nieco inna. Miała tylko 3 nóżki. 

W jaki więc sposób miała realizować swoje marzenie, skoro nawet wykonywanie podstawowych czynności sprawiało jej trudności? Oj, ta myśl, spędzała jej sen z powiek. Było jej bardzo przykro, że wszyscy mogą rysować, a ona - choć bardzo tego pragnie - nie. 

Ale... pewnego razu Pajęczyca przeżyła niesamowitą przygodę. Nie będę Wam opowiadać co też się wydarzyło. Jeśli jesteście ciekawi, przeczytajcie sami. Dodam jednak, że ta przygoda sprawiła, że dziewczynka uwierzyła w siebie. Zrozumiała, że do spełnienia jej marzenia nie pozostałych nóżek, lecz wiary w siebie, chęci i dużo pracy :)

To króciutkie opowiadanie sprawia, że zaczynamy postrzegać otaczający nas świat zupełnie inaczej. Dzięki niemu potrafimy zrozumieć, że zanim powiemy, że czegoś nie da się zrobić, najpierw trzeba po prostu spróbować. A jeśli czegoś naprawdę bardzo pragniemy, to wszystko jest możliwe. Najważniejsze jest tylko wierzyć w siebie i starać się ze wszystkich sił, a na pewno się uda. Ta bajeczka jest króciutka i bardzo mądra. Uczy maluchy od początku bardzo ważnej i wartościowej cechy. Moja Alicja słuchała w skupieniu całego opowiadania i jestem pewna, że wiele z niego zapamiętała. Chciałabym, by przesłanie tej książki głęboko utkwiły w jej pamięci i wierzyła, że marzenia się spełniają. Trzeba tylko w to uwierzyć!


Polecam :)


1 komentarz: