9 maja 2012

Dlaczego słoń ma trąbę?


EDWARD GAKUYA, 
CLAUDIA LLOYD

wydawnictwo: WILGA
ilość stron: 32
format: 22,5x25,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 26,98 zł


Opowieści z Tinga Tinga to bajeczki bardzo dobrze znane mojemu dziecku z TV. Alicja bardzo je lubi, więc gdy tylko zobaczyła książeczkę radości nie było końca.

A na czym polega magia tej lektury? Hm... nie mam pojęcia. Wewnątrz znajdziemy bowiem krótki tekst o zwierzątkach z dżungli. W naszej jest opowiadanie o tym skąd się wzięła trąba słonia. Bo na początku jej nie było ;)

Książeczka utrzymana jest w lekkim i niezwykle zabawnym tonie. Bardzo kolorowe ilustracje ubarwiają każdą ze stron a ciekawy i bardzo pomysłowy tekst powoduje, że maluchom trudno oderwać się od tej lektury. Książka w zabawny sposób wyjaśnia dzieciaczkom bardzo proste i jednocześnie ciekawe dla naszych pociech zagadnienia. Wystarczy odrobinę wyobraźni i już wszystko jasne!

Moje dziecko uwielbia tę książeczkę. Choć tę historię mała zna już doskonale od dawna czytałyśmy tę lekturę już kilkanaście razy. Bujna wyobraźnia autorki, ciekawy temat i piękna szata graficzna przyciągają małego czytelnika i sprawiają, że książka zajmuje w jego biblioteczce bardzo ważne miejsce. Musze przyznać, że mnie również bardzo się spodobała i z przyjemnością czytam ją córce.

Czekamy zatem z niecierpliwością na kolejne części z serii Opowieści z Tinga Tinga. Jestem pewna, że będą równie ciekawe i barwne jak nasza, a moje dziecko na pewno z ogromną przyjemnością pozna kolejne ciekawe historie z tymi sympatycznymi zwierzakami. 

PRZECZYTAJ KSIĄŻKĘ
PODARUJ KSIĄŻKĘ

Wydawnictwo Wilga S.A. przekazuje środki finansowe brytyjskiej Fundacji Tinga Tinga, która wspiera rozwój czytelnictwa wśród dzieci ze wschodniej Afryki. Fundacja Tinga Tinga zakupuje książki dla Programu Rozwoju Wczesnego Dzieciństwa, którego celem jest m.in. dokształcanie nauczycieli pracujących w Afryce. Dzięki temu najuboższe dzieci mają szansę nauczyć się czytać i pisać.


Nauka i zagadki przyrody ujęte w ciekawy, dziecięcy i zabawny sposób to rewelacyjny pomysł. Sądzę, że każde dziecko ucieszy taka książeczka. A przy tym kupując tę książkę robimy coś dobrego dla innych. Tym bardziej GORĄCO POLECAM :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)