3 maja 2012

Bajki przez telefon


GIANNI RODARI

wydawnictwo: Bona
ilość stron: 208
format: 14,5x20,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 29,00 zł


Jest to zbiór kilkudziesięciu niezwykle zabawnych opowiastek.

Pan Bianchi ze względu na pracę, bywał w domu tylko raz w tygodniu. Miał on córeczkę, która nie potrafiła zasnąć bez bajeczki na dobranoc. Jej tatuś wymyślił więc, ze co wieczór będzie dzwonił do swojej małej dziewczynki i opowiadał jej bajkę na dobranoc.

Tak więc wszystkie zebrane w tej książeczce opowiadania to właśnie bajki wymyślane przez Pana Bianchi'ego.

Bajeczek tych jest naprawdę dużo. Przeczytamy tutaj między innymi o Domu z lodów, o kraju Łagodnych Kształtów, o myszy z komiksów, o zaczarowanej lasce, o zasypianiu i budzeniu, o windzie do gwiazd, ruchomym chodniku i wielu, wielu innych bardzo fajnych rzeczach, miejscach i osobach :)
Opowiadania te są bardzo zabawne, wszystko w nich jest wymyślone, dzięki czemu zapewne podobają się one dzieciaczkom jeszcze bardziej :)
Książka ta idealnie działa na wyobraźnie, bo czy nie fajnie byłoby pofantazjować sobie o wielkim domu z lodów, w których wszystkie sprzęty i meble można jeść, o deszczu landrynek czy też o drodze z czekolady i o wielu, wielu innych zwariowanych rzeczach? 

Jest ona również wspaniałym usypiaczem... Jeśli Wasze dzieciaki lubią przed snem posłuchać bajeczek, a Wy nie umiecie czy też nie wiecie już co im opowiadać, sięgnijcie po tę pozycję :)

Nasze brzdące bardzo lubią słuchać tych opowiadań. Zarówno w ciągu dnia jak i wieczorami przed snem :)
Mimo, że książka ma bardzo mało ilustracji, to jednak ma swój urok. Nie wiemy w czym tkwi sekret, ale ważne, że podoba się ona zarówno nam jak i naszym dzieciom :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)