5 grudnia 2011

Wampirek świętuje Boże Narodzenie


ANGELA SOMMER-BODENBURG

wydawnictwo: WAB
ilość stron: 144
format: 16x24 cm
rok wydania: 2011
cena: 25,90 zł


Z tego co się orientuje jest to 15 tom serii książek o Wampirku. Pozostałe tytuły wymieniłyśmy Wam w zakładce >>TU<<

Nie czytałam poprzednich części, to moje pierwsze spotkanie z Wampirkiem. Jednak nie trzeba ich znać by sięgnąć po tę pozycję, gdyż na samym początku wszyscy bohaterowie opowieści są przedstawieni i krótko opisani.

Byłam bardzo ciekawa tej książki, bo po tytule wydawałoby się, że jest to jakaś powieść grozy dla najmłodszych. Tym czasem jest to bardzo ciekawe i zabawne opowiadanie o Antku, który zaprzyjaźnił się z rodzinką wampirków. Jego rodzice, nie chcą mu wierzyć, że przyjaciele syna rzeczywiście są wampirami. Przez cały czas słowa Antka tłumaczą sobie jako zbyt wielkie zafascynowanie tym tematem i stanowczo za dużo przeczytanych książek o wampirach.

Tym czasem okazuje się, że to prawda. Rydygier jest wampirem od 150 lat. Jest mały ponieważ został nim jako dziecko. Ania jest jego młodszą siostrą. Oprócz tego jest jeszcze ich starszy brat - Lumpi, i ciotka Dorota.

W tej części przygód Wampirka, Rydygier i Ania zostają zaproszeni na Wigilię do domu Antka. Oj, wieczór zapowiada się ciekawie, bo nasze zaprzyjaźnione wampirki po raz pierwszy będą obchodzić święta Bożego Narodzenia. No i co takiemu wampirkowi dać w prezencie gwiazdkowym?

Opowiadanie jest fajne. Rozdziały krótkie a litery duże, więc świetnie nadaje się dla dzieci, które dopiero rozpoczęły przygodę z czytaniem. Uważam, że książka powinna spodobać się małemu czytelnikowi. Zatem polecam :)

Książkę do zrecenzowania otrzymałam od wydawnictwa WAB, dziękuję :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz