7 grudnia 2011

Srebrny dzwoneczek


EMILIA KIEREŚ

wydawnictwo: Akapit Press
ilość stron: 120
format: 21x19 cm
rok wydania: 2010
cena: 20,90 zł


Gdy zobaczyłam okładkę tej książki, to pomyślałam, że będzie nudna. Gdy ją otworzyłam - zmieniłam całkiem zdanie. A potem zaczęłam czytać... i nie mogłam się oderwać!

To przepiękna historia o dziewczynce, która spędzała wakacje u cioci na wsi. To tu po raz pierwszy znalazła przyjaciółkę, tu poznaje "Panią Wróżkę" i zdobywa sympatię małego futrzaka. Dziewczynka przeżywa wiele wspaniałych przygód, które wiele ją uczą.

Jest to książka o samotności, przyjaźni, uczciwości, przezwyciężaniu słabości...

Ja jestem nią zachwycona. Historia jest bardzo ciekawa i napisana w fajny, przystępny dla dziecka sposób. Całość jest utrzymana w spokojnym nastroju. Niby tak niewiele, ale wspaniale się ją czyta.

A samo jej wykonanie - pierwsza klasa. Książka jest szyta, ma solidną sztywną okładkę i  śliskie grube kartki. Nie jest może bogato ilustrowana, ale kolorowe obrazki wewnątrz dodają tylko uroku.

Przy tej książce się odprężyłam i czytałam ją z ogromną przyjemnością. Już nie mogę się doczekać, kiedy zaczniemy ją czytać wspólnie z moją Alą... Chętnie znów wrócę do tej sielanki... znów wyobrażę sobie ten uroczy mały domek i przyjazną staruszkę... Mam nadzieję, że moje dziecko pokocha ją równie mocno jak ja :)

Naprawdę bardzo polecam :)

Za możliwość zrecenzowania tej książki bardzo dziękuję wydawnictwu AKAPIT PRESS :)

1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)