13 listopada 2011

Zabawy plastyczne dla przedszkolaków

 
DARIUSZ ŻEJMO

wydawnictwo: Papilon
ilość stron: 48
format: 21,5x29,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 19 zł


A dziś coś dla rodziców przedszkolaków. A raczej dla tych, którym brakuje pomysłów na proste i zarazem kreatywne zabawy z maluchem.


Zabawy plastyczne dla przedszkolaków jak sam tytuł mówi jest skarbczykiem ciekawych zabaw. Ponad 30 fantastycznych pomysłów, które możemy wykorzystać zarówno w domu jak i na powietrzu.

Propozycje zawarte w książce są naprawdę bardzo proste i jednocześnie bardzo ciekawe. Rozwijają zdolności manualne dzieci, pobudzają je do kreatywnego myślenia. Rodzice natomiast mają w jednym miejscu super pomysły na ciekawe spędzenie razem czasu. Ta książka to także rewelacyjna pomoc dla wychowawców w przedszkolu! Na pewno nie jedna przedszkolanka chętnie by po nią sięgnęła :)


A pomysły są tam naprawdę baaardzo różne. Można stworzyć rybkę z balona, pociąg z pudełek od zapałek, kwiaty z lizaków czy ptaki z warzyw.Tam nie ma żadnych ograniczeń.

Autor książki uczy nasze maluchy że do tworzenia może przydać się wszystko. Stare drewniane łyżki czy słoik. Za pomocą zapałek możemy zbudować domek, a z papierowej torebki pacynkę. A do tego wszystkie te prace są starannie opisane i wszystkie etapy tworzenia pokazane na ilustracjach.

Książka jest naprawdę fajna. Choć przyznam, że po jej przejrzeniu czułam niedosyt. Dla mnie to jej jedyna wada. Jest po prostu za cienka!!! :)


Mimo to z tą książką po prostu nie sposób się nudzić!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)