3 lutego 2018

Dziesięć tysięcy słońc nad tobą


CLAUDIA GRAY

wydawnictwo: Jaguar
ilość stron: 432
format: 14,5x21,5 cm
rok wydania: 2017
dostępna: TUTAJ

Jakiś czas temu opisywałam Wam pierwszą część z cyklu "Trylogia Firebird". Już wtedy wiedziałam, że koniecznie będę musiała przeczytać ciąg dalszy, ale po zakończeniu tej książki czuję taki niedosyt i ciekawość, że teraz naprawdę nie mogę się doczekać kiedy chwycę po ostatnią część z tej serii :) Czytaliście pierwszą część  pod tytułem "Tysiąc odłamków ciebie" ? Jeśli nie to sądzę, ze musicie zacząć jednak od początku ponieważ książki te są ze sobą powiązane na tyle, że aby wszystko dobrze zrozumieć trzeba przeczytać je wszystkie. Jednak napiszę kilka słów wyjaśnienia dla tych, którzy tej serii jeszcze nie znają :)

Marguerite wydaje się typową dziewczyną jednak tak naprawdę bardzo różni się od innych. Na przykład tym, że jej rodzice są naukowcami i wraz z jej chłopakiem Paulem oraz przyjacielem Theo wynaleźli urządzenie do podróżowania między wymiarami czyli Firebird. Sam Firebird nie przenosi ciała lecz świadomość człowieka, więc kiedy ktoś znajdzie się w innym wymiarze trafia do ciała innej wersji siebie i przejmuje nad tym ciałem kontrolę. Takie podróże to coś niezwykłego, mogłyby zrobić dla ludzkości tak wiele dobrego i wszystko byłoby dobrze gdyby nie to, że pewien biznesmen rządny władzy zrobi wszystko, aby wykorzystać te urządzenia do swoich celów. Porwał już ojca Marguerite, otruł Theo, oszukiwał, a nawet zabijał. Tym razem porwał jej chłopaka i rozszczepił duszę Paula na cztery części, a każdą z tych części ukrył w innym wymiarze. A wszystko to po to, aby zmusić Marguerite do zrobienia tego czego on oczekuje. Kiedy spełni jego żądania będzie mogła odzyskać Paula. Dziewczyna nie waha się, ani chwili, bardzo go kocha i zrobi wszystko, aby go ocalić. O pomoc prosi ich wspólnego przyjaciela Theo, razem wyruszają w niebezpieczną podróż do innych wymiarów gdzie mają za zadanie zniszczyć dzieło jej rodziców, tak aby w tamtych wymiarach powstanie Firebirda nie doszło do skutku... Tak więc muszą odwiedzić kilka wymiarów, które często bardzo różnią się od znanego wszystkim świata. Trafiają na przykład do ogarniętego wojną San Francisco, do Nowego Jorku w same ręce mafii, do Cambridge w Anglii... A wszędzie tam spotykają Paula, tylko, że jest to inna wersja jego, która nie ma jego świadomości, natomiast gdzieś w tych innych Paulach ukryte są odłamki duszy Paula, którego znają.

Wydaje się to trochę skomplikowane prawda? W rzeczywistości wcale takie nie jest, ja pewnie po prostu nie umiem zbyt dobrze tego wytłumaczyć ;) Ale jedno jest pewne, w tej książce wiele się dzieje i zdecydowanie nie będziecie mogli narzekać na nudę podczas czytania. Jest sporo niebezpieczeństw, które czyhają na naszą główną bohaterkę, jest także sporo tajemnic, które musi odkryć i wyjaśnić. Jedyne co jeszcze mogę Wam powiedzieć to to, że po przeczytaniu tej książki będziecie mieli jeszcze wiele pytań, na które koniecznie będziecie chcieli znaleźć odpowiedź i wtedy z pewnością niezwłocznie postanowicie chwycić po ostatnią część z tej trylogii, która już się ukazała.

Powiem Wam, że chociaż powieść ta wydaje się taka typowo młodzieżowa to mi jednak naprawdę dobrze się ją czytało. Jest ciekawa, jest wciągająca, wiele się tam dzieje. Jest tutaj co prawda sporo opisów i przemyśleń, ale ja na przykład z zainteresowaniem czytałam o innych wymiarach, o tym co się tam dzieje, jak wyglądają. Moim zdaniem to naprawdę pomysłowe i niezwykle działa na wyobraźnię ;) Nie jest to coś co już znacie, nie jest to też nic co można w łatwy sposób przewidzieć. Pozostaje mi napisać Wam, że polecam tę serię, a sama niebawem chwytam po ostatnią część tej trylogii :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)