14 listopada 2016

Sekretne życie zwierzaków domowych. Opowieść obrazkowa


wydawnictwo: Znak emotikon
ilość stron: 32
format: 28x22,5 cm
rok wydania: 2016
dostępna: TUTAJ

Dopiero do opowiadałam Wam o bardzo fajnej historii zwierzaków domowych, która właśnie pojawiła się w kinach. Wtedy była to opowieść filmowa czyli cała bajka tylko, że w wersji papierowej. Jednak książka, którą pokazałam Wam ostatnio nie jest jedyną, która trafiła do naszej domowej biblioteczki ;) Mamy drugą, w nieco innej wersji. Jest to opowieść obrazkowa. Jesteście ciekawi co w niej znajdziecie?

Tym razem zapraszam Was do poznania tylko małego fragmentu tej świetnej bajki. Sekretne życie zwierzaków domowych opowiada o Maxie, jego pani Katie, o kilkorgu jego przyjaciół, a także o nowym psie w domu Maxa i o szalonych, niebezpiecznych przygodach, które ich spotkały kiedy zgubili się na spacerze. Jednak w książce, którą dzisiaj mam okazję Wam zaprezentować nie ma tego wszystkiego. Nie ma całej historii lecz tylko, krótki jej fragment. Jaki? Już opowiadam :)

Narratorem jest tutaj Max czyli wesoły, sympatyczny psiak. Opowiada nam on o swojej pani, o tym jak bardzo się kochają, jak spędzają z sobą każdą wolną chwilę i o tym jak to Katie codziennie wychodzi zostawiając go samego w domu, a on siedzi pod drzwiami i na nią czeka. Max opowiada nam też o swoich przyjaciołach. Poznamy więc Bridget, która jest szpicem miniaturowym. Najbardziej lubi wpatrywać się w Maxa. Chloe, która jest kotką. Uwielbia jeść.

Dzióbek to papużka,  która mimo tego, że jest malutka to marzenia i wyobraźnię ma wielkie. Mel to mops, który nienawidzi wiewiórek. Leonard to pudel, który uwielbia heavy metal. Jest też Budek czyli jamnik uzależniony od masażu pleców. Norman czyli świnka morska, która ciągle się gubi oraz Dziadek, który mimo tego, że nie ma władzy w tylnych łapkach i jeździ na kółkach to i tak robi najlepsze imprezy w okolicy.

Na koniec zarówno nas jak i Maxa czeka niespodzianka! Tego nikt by się nie spodziewał! Jego ukochana Pani przyprowadziła do domu... nowego psa! Poznamy więc także Duka, którego Katie wzięła ze schroniska. To właśnie przez niego razem z Maxem wpakują się w kłopoty. Ale o tym nie przeczytacie już tutaj. Pełna historia opisana jest w tej książce - Opowieść filmowa.

Powiem Wam, że ja jestem zakochana w tej bajce, moje dziecko zresztą także :) Uwielbiamy psiaki, ogólnie uwielbiamy zwierzęta więc tematyka bardzo nam pasuje, tym bardziej, że bohaterowie tej bajki robią zwariowane rzeczy i z całą pewnością nie można przy nich narzekać na nudę. Czytaliśmy książkę z całą opowieścią, oglądaliśmy też bajkę i jesteśmy zachwyceni. Pewnie nie raz do niej wrócimy. Ale nawet mimo tego, że książka, którą dzisiaj Wam prezentuje zawiera tylko krótki fragment z tej bajki to i tak bardzo nam się podoba!

Książka jest ślicznie wydana, są w niej bajkowe, bardzo kolorowe, ładne, duże i wesołe ilustracje. Tekstu jest dosyć mało, czyta się ją bardzo szybko. Poznamy w niej kilkoro z głównych bohaterów więc jest ona ciekawym wstępem przed oglądnięciem bajki na ekranie. Do tego spory format, sztywna okładka, śliskie strony... Całość składa się w kawałek naprawdę ślicznej i zabawnej opowieści o tych bajkowych, zwierzęcych bohaterach :) Bez wątpienia książka ta spodoba się zarówno młodszym, starszym i tym najstarszym! Polecam!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)