28 lutego 2016

Wierszozwierze


OLA MAKOWSKA, JERZY HORSTEN

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 36
format: 20x19 cm
rok wydania: 2015
cena:  6,90 zł  5,52 zł


Wierszyki to coś co Nikodem uwielbia odkąd był malutki i choć teraz jest już z niego kawał chłopaka (w końcu ma już siedem i pół roku) to wierszyki nadal słucha z zainteresowaniem. Pewnie niebawem przyjdzie taki czas, że powie mi, że jest już na to za duży, że to obciach i że dla dzidziusiów... Na szczęście rośnie młodszy braciszek, który (mam nadzieję) będzie słuchał wierszyków tak chętnie jak teraz starszak :) A jeśli nie to będę sobie sama je czytała, a co! 

Dzisiaj chciałabym pokazać Wam pewną niezbyt grubą i niezbyt dużą książeczkę z bardzo, bardzo krótkimi rymowankami. Jak tytuł wskazuje są to rymowanki o zwierzakach. Przeczytamy tutaj kilka słów o papudze, słoniu, żyrafie, ośle, zebrze, tygrysie, lwie, nietoperzu, gorylu, gazeli, flamingu, pawiu, krokodylach, leniwcu, hipopotamie, kobrze, żółwiu, mrówkojadzie, nosorożcu i koali.


Jak widzicie w większości są to zwierzaki dzikie, dosyć egzotyczne. Myślę, że to jeszcze bardziej zaciekawi małych słuchaczy ;) Wierszyki te są naprawdę bardzo krótkie, mają zazwyczaj zaledwie po cztery wersiki. Czyta się je ekspresowo i jeśli planujecie tę książkę jako lekturę przed snem to nie polecam - za śmieszna i za krótka, z pewnością nie uśpi małych słuchaczy ;)

Nikodem może być na nią już nieco za duży, choć z drugiej strony znaleźliśmy sposób na połączenie tych rymowanek z zabawą. Nikodem wplatał słowa, tak aby się rymowało. Taka zagadkowa zabawa w dokańczanie zdań ;) 

Jak widzicie taka cienka niepozorna książeczka może okazać się czymś co posłuży nam nie tylko do czytania, ale i do zabawy. Rymowanki są krótkie, książka cieniutka z miękką okładką. W środku znajduje się duża czytelna czcionka, strony są śliskie i kolorowe, mnóstwo w niej ślicznych, barwnych ilustracji przedstawiających te wszystkie zwierzaki, o których mamy okazję poczytać. Zresztą spójrzcie na cenę - sądzę, że naprawdę warto :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)