3 lutego 2015

Ekstaza / Euforia


SYLVIA DAY

wydawnictwo: Harlequin
ilość stron: 336
format: 20x12,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 34,99 zł

Lubię raz na jakiś czas chwycić po coś mocniejszego niż zwykły romans. W końcu jestem dorosła ;) Z pewnością doskonale wiecie jak ubóstwiam romantyczne książki pełne pięknej miłości, wzlotów i upadków, idealnych par... Często przesadzone, przekoloryzowane, ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Jednak lubię też od czasu do czasu jakąś odmianę. A książka, którą Wam dzisiaj zaprezentuje jest właśnie taką odmianą od delikatnych romansów...Euforia/Ekstaza - ten tytuł sam w sobie zdradza z jakim rodzajem książki mamy do czynienia. Nie jest to zwykły erotyk gdzie od początku do końca chodzi tylko o seks. Jest to romans przeplatany scenami erotycznymi. No dobra, muszę przyznać, że jest ich naprawdę sporo ;)

Gia dostaje wymarzoną pracę, ma wspaniałą rodzinę, która prowadzi własną restaurację. Po dwóch latach od rozstania z Jacksonem może powiedzieć, że w końcu jest naprawdę szczęśliwa. Rozwija się zawodowo, robi to co kocha, a facet? miłość? Nie są jej do niczego potrzebne! Tak uważała, lub wmawiała sobie do czasu aż na horyzoncie znowu pojawił się Jackson Rutledge. Przystojny, elegancki i bezwzględny, a jednak jednocześnie działający na nią niezwykle magnetyzująco... Na dodatek on znowu chce jej, a taki facet jak on zawsze dostaje to czego pragnie. Jednak Gia nie jest już tą samą kobietką, którą znał kiedyś. Teraz ona także potrafi zawalczyć o swoje. Tym razem zabawa będzie odgrywała się na jej warunkach... Czy dziewczynie uda się sprawić, aby tym razem to on oszalał na jej punkcie? Aby nie zostawił jej tak jak poprzednio?

On jest synem bardzo znanego polityka, rokującym przyszły, politykiem, a może i kimś jeszcze poważniejszym. Ona jest dziewczyną mającą trzech braci i rodziców prowadzących własną restaurację, bardzo ambitna, bardzo pracowita lecz mająca ogromną słabość do swojego byłego faceta... Dwójka byłych kochanków, która ewidentnie nadal coś do siebie czuje. Jednak jego rodzinne powiązania z polityką, życie w blasku fleszy, niezwykle ambitne plany polityczne oraz tajemnice i dramaty rodzinne nie pozwalają mu dać dziewczynie tego czego ona pragnie. A ona? Co ma zrobić? Wybrać życie bez niego czy bycie jego kochanką? Czy może uda się obejść to wszystko i sprawić, że zaczną żyć jak na prawdziwą parę przystało? Jak widzicie sporo będzie się tutaj działo...

Jaka jest ta książka? W jakimś stopniu z pewnością jest romantyczna, ale powiem Wam, że jest także wulgarna. Sceny łóżkowe nie są zbyt delikatne, teksty nie są niewinne, jest nawet kilka przekleństw... Ale nie jest to nic bardzo wyuzdanego, choć czytając tę książkę ma się wrażenie, że główny bohater cały czas chodzi napalony ;) Oczywiście on jest niezwykle przystojny i mega bogaty, mieszka w apartamentach, lata prywatnym samolotem... Ona jest piękna, mądra, wspaniała... Ta dwójka świata poza sobą nie widzi... Czyli tak jak to zazwyczaj w romansach bywa, nieco wyidealizowany świat. Jednak mi osobiście to nie przeszkadza. Już nie raz pisałam, że książki czytam po to, aby oderwać się od tego naszego zwykłego szarego świata, od codzienności i choć na chwilę przenieść się myślami gdzieś indziej, oczami wyobraźni zobaczyć pięknych ludzi, wspaniałą miłość i ich życie ;) Po to właśnie czytam książki i dlatego właśnie lubię romanse :) Dlatego jeśli i wy romanse lubicie, a na dodatek nie przeszkadza Wam ten erotyczny wątek to polecam ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)