9 stycznia 2015

Mój pierwszy atlas geograficzny


Niezwykła podróż dzięki której poznasz różne kraje, narody oraz kultury

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 22
format: 20,5x25,5 cm
rok wydania: 2014
cena: 19,99 zł

Powiem Wam, że tego mi właśnie w Nikusiowych książkach brakowało! Przeróżną tematykę znaleźć na jego półkach można, ale jak dotąd nie posiadał on ani jednej książki, która pokazywałaby świat, kontynenty, kraje w tak fajny, zrozumiały, zabawny i dziecięcy sposób :)

Już od jakiegoś czasu Nikodem zagaduje nas na temat świata. Dopytuje o kraje, miasta, widać, że jeszcze ciężko zrozumieć mu co to są kontynenty itd. Dlatego "Mój pierwszy atlas geograficzny" odnalazł się u nas idealnie. Oglądamy, tłumaczymy i się uczymy ;)

W środku jak się pewnie domyślacie znajdują się mapy. Na początek całego świata, dalej poszczególnych kontynentów. Na każdej z tych map zamieszczone są różne nazwy miast oraz mnóstwo przeróżnych małych obrazeczków, na kolejnej stronie za mapą jest legenda, która wszystko tłumaczy i wyjaśnia. Do każdego kontynentu dopisane jest także kilka ciekawostek, o których pewnie często nawet my - rodzice - nie wiedzieliśmy :) 

Bo czy na przykład wiedzieliście, że morze Kaspijskie to tak naprawdę nie morze lecz największe na świecie słone jezioro? Albo, że lasy Amazonii w Brazylii są pod ochroną i należą do dziedzictwa światowego UNESCO? A Oceania została odkryta dopiero 200 lat temu? Takich ciekawostek jest tutaj znacznie więcej, więc nasz mały odkrywca świata podczas lektury tej książki z pewnością dowie się wielu interesujących rzeczy.

Powiem Wam, że książka ta na pierwszy rzut oka wydaje się idealną książką dla młodszych dzieci. Sztywna oprawa, sztywne, grube kartki, takie "dzieciowe" ilustracje... Jednak tak naprawdę to właśnie starszaki powinny najbardziej się nią zainteresować. Informacje w niej zawarte z całą pewnością nie nadają się dla maluchów, bo co takiego brzdąca interesują kontynenty, miasta, zabytki? Ale dzieciaki takie jak Nikodem czyli 6-letnie i starsze z pewnością zainteresują się tymi wszystkimi rzeczami. Z taką książką bez wątpienia szybko nauczą się wielu przydatnych rzeczy. Podstawowa wiedza do szkoły będzie jak znalazł ;)


3 komentarze:

  1. Bardzo fajna książeczka, zapamiętuję na przyszłość :) dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny i czytelny. Szkoda że dla starszych dzieci. Ja już jeden taki kupiłam w księgarni internetowej i niestety też się nie nadaje dla mojego malucha..

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)