29 maja 2014

Hopeless


COLLEEN HOOVER

wydawnictwo: Otwarte
ilość stron: 424
format: 13x20,5 cm
data premiery: 18 czerwca 2014
cena: 34,90 zł

Książka, którą dzisiaj Wam zaprezentuje to romans, młodzieżowy romans o dwójce zakochanych nastolatków. Ale wiecie co? To jest także coś więcej... Coś życiowego, coś smutnego co kilkakrotnie wycisnęło łzy z moich oczu. Z całą pewnością nie jest to zwyczajne romansidło gdzie wszystko kończy się happy endem. Tutaj dużo się dzieje, a tytuł mówi sam za siebie "Hopeless" - bez nadziei. Choć wierzcie mi ta książka z całą pewnością nie jest beznadziejna. Wręcz przeciwnie!

Sky to siedemnastolatka, mieszkająca ze swoją adopcyjną matką. Dotychczas przez całe swoje życie była nauczana w domu, w którym brak telewizora, telefonu, komputera. Mama Sky twierdzi, że jest to źródło wszelkiego zła i nie pozwala na to, by jej córka używała takie rzeczy. W tym roku Sky po raz pierwszy idzie do szkoły. Postanowiła, że ostatnią klasę ogólniaka chce spędzić w normalnej szkole wśród ludzi. Chce chodzić na zajęcia dodatkowe co może pomóc jej w dostaniu się do wymarzonego college'u. Jej najlepszą przyjaciółką jest Six, która mieszka od razu za płotem. Niestety wyjeżdża ona na wymianę zagraniczną, więc nasza główna bohaterka będzie musiała sama poradzić sobie w nowej szkole, wśród nowych ludzi... Pewnego dnia trafia na niezwykle tajemniczego i jednocześnie bardzo przystojnego chłopaka, który na początku myli ją z kimś innym. Sky od razu zaczyna czuć do niego jakiś dziwny pociąg, choć rozum podpowiada jej, że to wcale nie jest dobry pomysł. Holder jest typem rozrabiaki, bardzo trudnego do rozszyfrowania. Ich pierwsze kilka spotkań to nic innego jak ciągłe kłótnie. Jednak z każdym dniem zbliżają się do siebie coraz bardziej. Wszystko pięknie się układa aż pewnego dnia, cała prawda o przeszłości dziewczyny wychodzi na jaw. Jest to dla niej prawdziwy szok, to czego się dowiaduje jest tak okropne, że w dzieciństwie kompletnie wyparła to ze swojego umysłu, teraz wszystko po troszeczku wraca do niej. Holder jest przy niej, wspiera ją, pomaga. Czyżby przeczucie, że znają się całe życie okazało się prawdą? O tym koniecznie przeczytajcie już sami...

Na początku sądziłam, że będzie to typowy młodzieżowy romans. Dwójka młodych osób, spotykają się, zakochują i żyją długo i szczęśliwie, aż tu nagle BAM! Przeszłość głównej bohaterki daje o sobie znać i to w naprawdę okropny sposób. To co przeżyła ta dziewczyna... Ach w głowie człowiekowi nie mieszczą się takie rzeczy... 

Jest to książka zarówno dla młodzieży jak i dorosłych, dla tych co lubią romanse i książki życiowe, dla tych co lubią się pośmiać i popłakać. Momentami wesoła, czasem smutna, innym razem podniecająca. Historia o młodej dziewczynie, której życie momentalnie stanęło w gruzach. Historia o wybaczaniu, o nienawiści, miłości, bólu, gdzie każde uczucie odczuwamy razem ze Sky. Historia pełna gwiazd! Wszystko brzmi tajemniczo prawda? Zdecydowanie takie właśnie jest. Zatraciłam się kompletnie podczas czytania. Śmiałam się razem z tą dziewczyną, płakałam także razem z nią. Jest to opowieść niezwykle emocjonująca, poruszająca, pełna szczęścia i jednocześnie wypełniona smutkiem. Zdecydowanie skłania ona do refleksji nad własnym życiem. Ja właśnie coś takiego odczuwałam, z całą pewnością nie prędko o niej zapomnę! Ale powiem Wam, że żałuję... Żałuję tego, że tak szybko się ona skończyła. A teraz z niecierpliwością czekam na ekranizację! Czy będzie? Nie mam pojęcia, ale moim zdaniem na podstawie tej książki powstałby wspaniały film :) Ogromnie polecam, mnie wciągnęła bez reszty, a teraz po zakończeniu czytania czuję... Chyba pewną pustkę. Choć raczej nie zdarza mi się wracać do książek, które już przeczytałam to sądzę, że po tę historię jeszcze kiedyś chwycę. Ale na koniec muszę się również pochwalić. Fragment mojej opinii znajdziecie także na początku tej powieści :)


2 komentarze:

  1. Jestem bardzo ciekawa tej powieści, wygląda naprawdę rewelacyjnie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. No proszę, w takim razie moje serdeczne gratulacje :) Nie czytałam, ale muszę powiedzieć, że po przeczytaniu recenzji na jej temat jestem bardzo nią zaciekawiona. Lubię takie książki, które i rozśmieszą i doprowadzą do łez, a w dodatku są o życiu.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)