2 marca 2014

Rzymianie i Dinozaury na Marsie


MEGAMISZMASZ

NIKALAS CATLOW, TIM WESSON

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 96
format: 20x29 cm
rok wydania: 2014
cena: 17,99 zł

Dzisiaj coś dla starszaków, podejrzewam, że propozycja ta dla chłopców będzie wręcz idealna, choć ja dziewczyną jestem, a mimo wszystko zachwyt mój jest wielki. Ale się uśmiałam :P Tak zwariowanej książki już dawno nie widziałam. Choć nie jest to zwykła książka. Tym razem dziecko będzie jej współautorem! Jak? Już Wam mówię :)

"Megamiszmasz" to nowa, szalona seria, w której jak dotąd ukazały się dwa tytuły, choć mam ogromną nadzieję, że będzie ich więcej, bo fajne są i śmieszne :) Jak sam tytuł wskazuje akcja rozgrywa się na dalekiej planecie zwanej Marsem. Tam we wnętrzu wielkiej szklanej kopuły nazwanej Rzymozaurią żyli sobie Rzymianie i Dinozaury. Strasznie się nie lubili, kłócili się ciągle, narzekali na siebie, a nawet urządzali różne zawody, na przykład rakietowymi rydwanami. Jednak pewnego razu jeden z Rzymian spojrzał przez teleskop i zobaczył, że prosto na nich leci ogromna asteroida. Wszczął alarm i znów zaczęły się wielkie kłótnie. Rzymianie chcieli za pomocą katapulty wystrzelić śmiercionośne sandały, Dinozaury natomiast swoją dinobombę składającą się z ich odchodów. Jednak ani jeden, ani drugi pomysł kompletnie by się w tym przypadku nie sprawdził. Kiedy doszło w końcu do rękoczynów wspólnie stwierdzili, że to nie rozwiąże ich problemu. Zaczęli więc współpracować...

Nie zdradzę Wam jednak wszystkiego ;) Opowiem Wam za to nieco więcej o tym co w środku znaleźć można. Jest to książka, którą młody czytelnik musi nie tylko przeczytać, ale również uzupełnić. Więc do tego potrzebne będą mu różne przybory takie jak ołówek, kredki, pisaki. Na początku książki przedstawione są sposoby wykonywania różnych faktur, na przykład frotaż kredką na linoleum, na podłodze, na drzwiach, zygzaki i kółka flamastrem, kreskowanie czy bazgroły ołówkiem. Bardzo fajne pomysły :) 

Następnie poznamy kilku Rzymian takich jak Augustus Astronomus, Brudus Cementus czy też Geniusz Mądralus oraz Dinozaurów takich jak Eurekadon, Pazuriusz czy Tyberiusz Rex :) Dalej jest już tylko masa zabawy ponieważ ilustracje w tej książce są nie dokończone. Znajduje się tutaj również wiele dymków i ramek wyjaśniających co trzeba zrobić czy też jak to zrobić - zaprojektować posąg, wymyślić marsjańską maszynę do malowania pasów, narysować nagrodę, różne przedziwne potrawy, skamieniałe dinozaury, planety o śmiesznych nazwach, wymyślny eliksir, twarze, miny, postacie i bardzo wiele różnych innych dziwacznych i śmiesznych rzeczy. Poza tym są tutaj również chmurki czy też dymki do wpisywania różnych haseł, tekstów, dialogów itd. Na końcu książki znajduje się ułatwienie w postaci rysunkowych podpowiedzi. Jeśli dziecko nie wie lub nie ma pomysłu w jaki sposób coś narysować może zerknąć na te kartki i podpatrzeć różne śmieszne rzeczy :)

Książka ta naprawdę bardzo mnie rozbawiła. Jest bardzo zwariowana, momentami aż niemożliwa, ale moim zdaniem to fajna zabawa dla młodego czytelnika. Sam przyczynia się do powstania książki, staje się jej ilustratorem, wytęża umysł i swoją fantazję, aby zobrazować te wszystkie dziwactwa. Do tego jeszcze kolorowanie, wymyślanie rozmów bohaterów. Pomoc w ocaleniu Rzymozaurii :) Jestem pewna, że dziecko świetnie będzie się przy tym bawiło. Sądzę, że to raczej książka dla chłopców. Takich nieco większych chłopców, którzy potrafią czytać, pisać i rysować. Jeśli spełniają te warunki to z pewnością coś takiego przypadnie im do gustu :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)