30 marca 2014

Piotruś Pan i Wendy


J.M. BARRIE

wydawnictwo: Znak emotikon
ilość stron: 512
format: 13x18 cm
rok wydania: 2014
cena:  34,90 zł  27,92 zł

Ach Piotruś Pan! Któż nie znałby tego chłopca? Nie ma chyba takiej osoby, w końcu Przygody Piotrusia Pana to prawdziwa klasyka. Powieść ta napisana została w 1911 roku. Od tego czasu doczekała się ona mnóstwa przeróżnych wydań na całym świecie oraz bardzo wielu ekranizacji :) 

Nie wiem czy jest sens opisywać o czym opowiada ta książka... Jestem pewna, że większość, jak nie wszyscy nasi czytelnicy doskonale wiedzą co i kogo można w niej znaleźć. Ale ja to ja, lubię opisywać fabułę, więc nie byłabym sobą pomijając ten punkt recenzji ;)

Poznajemy tutaj pewną rodzinkę. Pan i Pani Darling, ich trójkę dzieci oraz nianię, która o dziwo jest psem. Dzieci wierzą w Piotrusia Pana, choć ich rodziców bardzo to martwi. Woleliby, aby ten chłopiec nie zaprzątał myśli ich pociech. Jednak pewnego razu Pani Darling natknęła się na Piotrusia Pana w swoim domu. Psu nie udało się wtedy złapać chłopca, ale za to złapała jego cień. Pani domu zwinęła go więc i schowała do szuflady. Pewnego wieczoru kiedy rodzice wyszli na bal do sąsiadów, a dzieci smacznie już spały, w ich mieszkaniu zjawił się Piotruś Pan wraz z wróżką o imieniu Cynowy Dzwoneczek. Chłopiec postanowił odzyskać swój cień, lecz nie potrafił przymocować go do siebie z powrotem. Kiedy więc Wendy się budzi postanawia mu pomóc. I właśnie w taki sposób zaczyna się przygoda zarówno Wendy jak i jej dwóch braci. Wszyscy będą mieli okazję przeżyć świetne oraz niebezpieczne przygody. Na własne oczy zobaczą sławną Nibylandię...

Zarówno Nikodem jak i ja dotychczas oglądaliśmy tylko bajki na podstawie tej książki. Jak dotąd nie było okazji, aby przeczytać o przygodach Piotusia oraz Wendy. I dlatego tym bardziej cieszę się, że książka ta trafiła do naszego domu. Mieć taką pozycję na półeczce to dopiero radość :) Wydań tej powieści jest całe mnóstwo i z pewnością ciężko byłoby się zdecydować czy wybrać wersję skróconą, dla młodszych dzieci, czy dłuższą dla starszych, czy bardzo kolorową i pełną obrazków czy może lepiej taką gdzie jest dużo tekstu i ilustracje bez koloru... Ale ja jestem bardzo zadowolona z tej właśnie książki :)

Książka ta to prawdziwa klasyka. Jej wydanie z pewnością zarówno wyglądowo jak i tekstowo bardzo przypomina oryginał. Choć czytania jest tutaj naprawdę sporo to jednak w skróconej wersji to już nie byłoby to... I choć to wszystko możemy oglądnąć także na ekranach telewizorów to moim zdaniem książka jest książką. Zawsze będzie przewyższać ekranizację :)

A wygląd książeczki? Tak naprawdę niby nic specjalnego, a jednak sądzę, że idealnie pasuje do tej powieści. Sztywna okładka przedstawiająca naszych bohaterów. W środku natomiast bardzo dużo tekstu i niewiele ilustracji. Na dodatek są one szare, ale mimo tego świetnie pasują. A w środku jest także aksamitna tasiemka służąca za zakładkę... Wydanie to jest naprawdę ładne i porządne. Jestem pewna, że ta książka posłuży przez długie lata, może przetrwa kilka pokoleń? W końcu taką klasykę należy przekazywać kolejnym pokoleniom dla potomności ;)


A TERAZ NIESPODZIANKA DLA NASZYCH CZYTELNIKÓW! PRZY ZAKUPIE TEJ KSIĄŻECZKI NA STRONIE WYDAWNICTWA, DOSTANIECIE AŻ 35% RABATU NA KAŻDĄ KOLEJNĄ ZAMÓWIONĄ KSIĄŻECZKĘ!!! KLIKNIJCIE W PONIŻSZY LINK ;)


2 komentarze:

  1. Właśnie kupiłam ją sobie kilka dni temu i oprawa graficzna również mi się podoba, jak z treścią - zobaczę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Fakt, Piotrusia wszyscy znają i kochają :) Wydanie bardzo ciekawe, a dodatkwo kusi extra rabat u wydawnictwa :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)