5 stycznia 2014

Moje pomysły na modne dodatki


BIŻUTERIA, UBRANIA, TOREBKI

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 112
format: 14,5x20,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 17,99 zł

Ostatnio rękodzieło jest bardzo modne. I wcale mnie to nie dziwi, bo takie samodzielnie wykonane dekoracje oraz upominki mają swój niepowtarzalny urok. Są one tworzone z pasją i wielkim zaangażowaniem. Taki ładunek emocjonalny czuć z daleka - wierzcie. mi :)

Co więcej - własnoręcznie wykonane ozdoby są oryginalne i niepowtarzalne. Jeśli przykłady pokazane w książkach lub internecie są dla nas jedynie inspiracją, a nie kopiujemy ich dosłownie - okazuje się, że nasze pace są jedyne w swoim rodzaju i nikt inny takich nie posiada. Możemy zatem pochwalić się własną kolekcją biżuterii, ozdób lub innych dodatków. A poza ich oryginalnością z pewnością ucieszy nas, że wszystko to wykonałyśmy samodzielnie!

Jednak żeby tego dokonać musimy najpierw mieć jakiekolwiek pojęcie o tworzeniu takich prac. I tu gorąco polecam tę oto książkę. Choć jest ona skierowana raczej do dzieci i młodzieży, to uważam, że ich ciocie i mamy również tą lekturą nie pogardzą. Bowiem w tej książce znajdziemy dokładny instruktaż jak samodzielnie stworzyć wyjątkową biżuterię lub inne modne dodatki.

Na początek dowiemy się jakie akcesoria są nam niezbędne do wykonania tych prac. Oprócz nazw i ilustracji tych przedmiotów znajdziemy także krótki opis, by nikt, nawet największy amator, nie miał wątpliwości czego nam potrzeba. A na kolejnych stronach będziemy podziwiać całe mnóstwo przykładów wraz z dokładną instrukcją ich wykonania. W kilku słowach dowiemy się jakich przedmiotów użyć i w jakich ilościach. Co z nimi zrobić itp.

Ta instrukcja jest nie tylko bardzo łatwa i przejrzysta, ale także pięknie zobrazowana wraz z licznymi dodatkowymi przykładami. I nie ukrywam, że patrząc na te wszystkie zdjęcia i czytając jak  łatwe jest wykonanie czegoś tak pięknego ręce aż same rwą się do pracy! Uwielbiam rękodzieło i gdyby nie ciągły brak czasu na wszystko pewnie już wywijałabym drutem pamięciowym lub muliną, by potem cieszyć się kolejnym ciekawym i oryginalnym dziełem.

Ale... jeszcze nic straconego. Bo jak już wspomniałam - jest to książka przede wszystkim skierowana dla dzieci i młodzieży. A rękodzielniczych zapaleńców w naszej rodzinie nie brakuje. I tak moje dziecko wraz z moją 10 letnią chrześnicą i 12 letnią bratanicą z wielkim uśmiechem na ustach pracuje nad kolejnymi kolczykami i bransoletką dla mamusi. Muszę nieskromnie przyznać, że idzie jej naprawdę świetnie! Wystarczył bowiem jedynie rzut okiem  na zaprezentowane w książce przykłady, kilka wskazówek technicznych i odrobina wyobraźni. I już możemy się cieszyć nowiutkim i niepowtarzalnym zestawem biżuterii i innych dodatków. Jestem pewna, ze wszyscy będą mi ich zazdrościli :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)