29 grudnia 2013

ABECADŁO


Miesięcznik edukacyjny dla najmłodszych

wydawnictwo: Aksjomat
ilość stron: 25
miesiąc: grudzień
rok wydania: 2013
cena: 4,50zł 3,83zł

Jeśli choć raz zdarzyło Wam się przeglądać czasopisma dla dzieci dostępne na rynku to z całą pewnością trafiliście na ten oto miesięcznik. I na pewno większość z Was - o ile nie wszyscy - z ogromną przyjemnością zajrzało do środka. Bowiem zarówno tytuł jak i wesoła, kolorowa okładka przyciąga wzrok i zachęca do lektury.

A co znajdziemy wewnątrz? Oj, wiele ciekawych rzeczy. Jest na czym "zaczepić oko". Na dobry początek już na wewnętrznej stronie okładki przywita nas krótki wierszyk. W tym numerze dotyczy on zimy, w końcu to właśnie z tą porą roku kojarzy nam się grudzień. Później dowiemy się jakie ważne święta i uroczystości czekają nas w danym miesiącu. Dzięki temu nasze dzieciaki dowiedziały się, że grudzień to nie tylko miesiąc obfitujący w prezenty od Świętego Mikołaja. W tym czasie obchodzimy również  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych oraz znajdziemy tu najkrótszy dzień całego roku czyli nic innego jak początek astronomicznej zimy.

A już kolejne strony to szereg różnorodnych atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Począwszy od krótkich tekstów do przeczytania, poprzez łamigłówki, krzyżówki, rebusy, szlaczki, naukę języka angielskiego, kolorowanki aż po kącik "zrób to sam" czy też mini ciekawostki oczywiście związane z tym typowo zimowym miesiącem. Trzeba przyznać, że urozmaicenie jest spore nie tylko pod względem atrakcji, ale również wieku małego czytelnika. Bowiem znajdziemy tu zabawy zarówno dla nieco młodszych jak i starszych dzieci. 

Na przykład mniej więcej w połowie gazetki jest bardzo fajny dział zatytułowany "Poznajemy świat". W tym numerze najmłodsi miłośnicy tego czasopisma utrwalają wiadomości dotyczące kolorów, kształtów oraz liczenia do pięciu. Ale na przykład teksty do przeczytania nadają się dla dzieci w różnym wieku. Opowiadanie może nie jest zbyt długie, ale na samym końcu znajdziemy trzy pytania, dzięki którym jesteśmy w stanie sprawdzić, czy nasze dziecko przeczytało tekst ze zrozumieniem. Inny rodzaj tekstu jest znacznie krótszy i zredagowany w postaci krótkiego komiksu. Ale to nie wszystko, bowiem znajdziemy tu także króciutki wierszyk w którym część wyrazów zastąpiono grafiką. Zatem nawet te maluchy, które nie potrafią jeszcze czytać mogą nam w tej czynności towarzyszyć i bawić się razem z nami :)

A co z innymi zadaniami? Jak już wspomniałam są tu krzyżówki, czyli polecenia wymagające od malucha nie tylko umiejętności czytania ale również pisania. Ale jest także możliwość rysowania szlaczków czy też pisania literek i cyferek po śladzie. Jest także kolorowanka, która z pewnością zadowoli dzieci w różnym wieku lub chociażby zadanie polegające na szukaniu różnic pomiędzy dwoma obrazkami. Kącik "Zrób to sam" nie wymaga od malucha wielkich zdolności manualnych, zatem i mały brzdąc może się w tym dziele rewelacyjnie bawić. A ciekawostki zawarte na końcu gazetki są nie tylko ciekawie i krótko ujęte, ale również ładnie zobrazowane, co zachwyci dzieciaki w każdym wieku.

Nie ma co ukrywać, że do czasopismo naprawdę wpadło nam w oko. Nie tylko teraz, ale już znacznie wcześniej, gdyż nasze dzieciaczki mają już kilka wcześniejszych wydań w domu. Gazetka nie tylko cieszy oko piękną grafiką, ale także bawi i uczy, a my szalenie lubimy tego rodzaju atrakcje dla naszych brzdąców. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że takie czasopismo jest dostępne na rynku i każda mama oraz każdy tata może podarować je swojemu dziecku. Cała masa atrakcji przy tak niewielkiej cenie zachęca i według nas jest z pewnością dobrą inwestycją ;)

A teraz mała niespodzianka. Ponieważ od dawna z przyjemnością korzystamy z tego czasopisma, a nasze dzieciaczki uwielbiają spędzać czas na rozwiązywaniu szeregu zabaw znajdujących się w każdym numerze postanowiłyśmy zachęcać również innych rodziców by po nie sięgali. Z dumą zatem ogłaszamy, że "Książeczki synka i córeczki" sprawuje patronat medialny nad miesięcznikiem ABECADŁO i już od nowego roku co miesiąc będziemy Was informować jakie ciekawostki czekają Was w kolejnych numerach. Jesteśmy pewne, że taka "przypominajka" zachęci Was do lektury i grono fanów tego czasopisma szybko się powiększy. Czego sobie i Wam życzymy :)


Polecamy!4 komentarze:

 1. Z przyjemnoscia poczytam recenzje. Czy Abecadlo ma cos dla troszke mlodszych dzieci niz przedzial 3-7? Przy okazji zapraszam na moja rozdawajke na blogu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze miesięcznik edukacyjny dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat pt. "Akademia Malucha".

   Usuń
 2. Już od roku jesteśmy fanami tego czasopisma. Mądre treści, ładna szata graficzna, dużo nauki i dobrej zabawy. Nie ma tych różnych plastikowych dodatków - zabaweczek, których nie cierpię. Również wszystkim polecam :)

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)