2 października 2013

Zaopiekuj sie mną! Album z naklejkami.


wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 16
format: 20x29 cm
rok wydania: 2013
cena: 8,99 zł

Seria "Zaopiekuj się mną" zyskała już sporą popularność wśród małych miłośników zwierzaczków. Moja córeczka oczywiście się do nich zalicza, a książeczki o pieskach i kotkach, które trafiły do naszego domu stoją na honorowym miejscu na jej półeczce. Mała bardzo lubi do nich wracać, a jej ulubienicą jak dotąd jest mała psinka Luna.

A książeczek z tej serii jak pewnie wiecie stale przybywa. Zresztą powstają nie tylko opowiadania dla dzieci, ale także sporo innych ciekawych publikacji. Jedna z nich są różnego rodzaju albumy z naklejkami. Do nas trafił numer 6, a z tego co wiem jest ich aż 8. I coś mi się wydaje, że ta seria jeszcze się powiększy mając ta wielu fanów :)

A co znajdziemy wewnątrz? No cóż. Nie wiem czy wszystkie części są takie same, ale ten zeszyt, który mamy w domu jest fantastyczny! Po pierwsze nie jest to taka zwykła książeczka z naklejkami jakich wiele. Tutaj już na pierwszej stronie autorzy tej publikacji zachęcają nasze pociechy do małych wspominek. Bowiem pierwsze polecenie dotyczy wczesnego dzieciństwa naszych brzdąców, a zadnie polega na zapisaniu w odpowiednich miejscach pierwszego słowa naszego dziecka, daty zrobienia pierwszych kroków, nazwy ulubionej maskotki lub potrawy itp. Na następnej stronie fani serii "Zaopiekuj się mną" maja pole do popisu. Gdyż tutaj należy opisać i narysować swojego ulubionego pupila z książek Holly Webb. 

W książeczce tej nie zabraknie także łamigłówek, ciekawostek dotyczących piesków i kotków, a także kilku gadżetów w postaci kart do wycięcia, plakatów, oraz całej masy naklejek do wykorzystania zarówno w tym zeszycie ćwiczeń jak i do użytku osobistego :) A jest ich aż 70, więc nasze maluchy na pewno bardzo się ucieszą. U nas Alicja już większość z nich wykorzystała do ozdobienia zeszytów do szkoły, a plakaty znalazły swoje miejsce na drzwiach w pokoju naszej córeczki :)

Muszę przyznać, że ten zeszyt jest naprawdę fajny. Alicja miała sporo uciechy mogąc uzupełnić swój mini kącik wspomnień z dzieciństwa. A przy tym zabawa z naklejkami zawsze jest u nas bardzo mile widziana. Jedyne czego nam tu brakowało to większej ilości zadań do wykonania. W naszej książeczce poza uzupełnianiem treści, o której wspominałam wcześniej znajdziemy jeszcze trochę miejsca na rysowanie wymarzonego kotka, krzyżówkę oraz szukanie różnic. Zatem jak widzicie bardzo niewiele. Oczywiście śliczne plakaty, karty oraz liczne wesołe naklejki rekompensują nam ten brak i mimo to mała była zachwycona, jednak ja czuje mały niedosyt. Fajnie byłoby, gdyby tych zabaw było ciut więcej.

Ta książeczka jest wykonana z grubego dobrej jakości papieru. Wszystko co moje dziecko napisało lub narysowało na jednej stronie nie pojawiło się na kolejnej. A do tego śliczna kolorowa grafika sprawia, że z ogromną przyjemnością do niej zaglądamy. Moje dziecko jest bardzo zadowolone. Chyba najbardziej z tych plakatów, bo to dla Alicji zupełna nowość. Teraz tylko koniecznie musimy sprawdzić, czy inne części z tej serii są równie ciekawe. Bo jeśli tak, to z pewnością nasza kolekcja szybko się powiększy.


4 komentarze:

  1. Całkiem ciekawa pozycja;) Z chęcią poinformuje o niej znajome mamy;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jakie słodkie minki! Chętnie kupiłabym tę książeczkę Wikusi:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)