6 września 2013

Akademia wzorowej wymowy DŻ


Ćwiczenia logopedyczne z naklejkami

DANUTA KLIMKIEWICZ, ELŻBIETA SIENNICKA-SZADKOWSKA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 32
format: 20x28,5 cm
rok wydania: 2013
cena:  7,90 zł  7,11 zł

Nikodem ma wadę wymowy. Chodzimy do logopedy, ćwiczymy, ćwiczymy, ćwiczymy i z ogromną przyjemnością chwytamy po książeczki wspomagające nam te ćwiczenia. W taki właśnie sposób do naszego domu trafiła książeczka z serii Akademii wzorowej wymowy. Jakiś czas temu Ania wspominała Wam o "SZ", ja dzisiaj skupie się na "DŻ".

Książeczka ta powstała z myślą o dzieciakach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym  mających trudności z wypowiadaniem niektórych głosek w tym przypadku jest to dż. Najważniejsze przy wspieraniu rozwoju mowy naszego dziecka są ćwiczenia. I ta książeczka zdecydowanie nam w tym pomoże.

Znajdziemy w niej 32 strony wypełnione przeróżnymi ćwiczeniami językowymi. Znajdziemy tutaj wiele zadań do wykonania, na przykład łączenie w pary, kolorowanie obrazków, odczytywanie historyjek obrazkowych, naklejanie naklejek, rysowanie i bardzo wiele przeróżnych krótkich wierszyków, słów i zwrotów, które nasze dziecko ma za zadanie powtarzać za nami.

Książeczka ta została opracowana przez dwie Panie, jedna z nich jest wieloletnią i doświadczoną nauczycielką, a także terapeutką pedagogiczną i autorką wielu książek edukacyjnych dla dzieci. Druga z Pań jest pedagogiem specjalnym oraz dyplomowanym logopedą z wieloletnim doświadczeniem. Także sami widzicie, że te wszystkie ćwiczenia zostały dobrane przez prawdziwych specjalistów, którzy wiedzą, jak powinno ćwiczyć się z dzieckiem, aby to przyniosło efekty i poprawiło wymowę naszego dziecka.

Nikodem ma problemy z kilkoma głoskami, między innymi też z głoskami szumiącymi, a w tym właśnie z "DŻ". Ta książeczka choć nie za gruba jest pełna przeróżnych zadań i ćwiczeń i z ogromną przyjemnością przysiadamy się do niej wraz z Nikodemem. Ponieważ ogromnie lubimy wierszyki i różnego rodzaju rymowanki, wielką frajdę daje nam ćwiczenia Nikusiowego języczka poprzez powtarzanie po mnie tych wszystkich trudnych wyrazów. Nieraz wychodzi lepiej, nieraz gorzej, czasem mamy też sporo śmiechu przy tych językowych wygibasach, ale jestem pewna, że wszystko to da nam po jakiś czasie poprawę... Z ogromną przyjemnością sięgnę również po inne książki z tej serii, jestem pewna, że również są bardzo przydatne :)


2 komentarze:

  1. No tak a my właśnie mamy problem z wymową :) Bardzo przydatna książeczka :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)