25 sierpnia 2013

Encyklopedyczny atlas zwierząt


300 kolorowych zdjęć i 140 map

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 302
format: 18x24,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 34,90 zł

Wiem, że już nie raz pokazywałam Wam przeróżne książki/encyklopedie o zwierzętach, ale cóż ja na to poradzę, że uwielbiam takie? Według mnie każda z tych książek jest inna, każda jest godna uwagi i każdą z przyjemnością Wam prezentuję :) Także jeżeli Wy lub Wasze dzieci jesteście fanami fauny to powinna zainteresować Was ta lektura...

W tej książce znajdziemy podział na kilka rozdziałów: królestwo zwierząt, środowisko życia zwierząt, ssaki, ptaki, gady i płazy, ryby, bezkręgowce, a na samym końcu, jak to zazwyczaj w encyklopediach bywa jest indeks nazw. Na początku każda z wymienionych powyżej grup jest opisana w dosyć "naukowy" sposób. 

Dowiemy się na przykład kiedy powstała dana grupa zwierzaków, ile gatunków liczy obecnie, jak się rodzą, jak odżywiają itp. Dalej są już poszczególne rozdziały, a w nich dokładne opisy poszczególnych zwierząt. Przeczytamy tutaj o bardzo wielu gatunkach. Do każdego ze zwierzaków dołączony jest opis zapoznający nas z tym stworzeniem, dodatkowo przy każdym bez wyjątku znajduje się również tabelka, a w niej kilka naprawdę ciekawych informacji dotyczących klasyfikacji, rozmiaru, długości życia, rozmnażania, trybu życia oraz kilku innych ciekawostek. Poza tym oczywiście zdjęcia oraz mapka pokazująca nam,  których częściach świata zamieszkuje zwierzę o którym akurat czytamy.

Wszystko to zaprezentowane jest naprawdę ładnie, ciekawie i w niezwykle przejrzysty sposób. Wszystkie informacje są łatwe do przyswojenia, czytelne i bardzo ciekawe. Mi osobiście najbardziej podoba się pomysł z tabelką i dokładnym opisem tych zwierzaków. Bardzo mnie fascynują takie rzeczy więc z tym większym zainteresowaniem zabrałam się za lekturę :)

Ogromny plus również za zdjęcia. Są one naprawdę ładne, dokładnie prezentujące nam całą zawartą tutaj faunę. Dzięki nim wnętrze tej książki jest bardzo kolorowe, ale mimo to panuje tutaj taki... porządek :)


Powiem Wam, że nie tylko ja jestem tą książką zachwycona. Nikodem również uwielbia wszelkiego rodzaju encyklopedie więc i ta wywołała ogromny uśmiech na jego twarzyczce. Mamy już niejedną książkę o takiej tematyce i wbrew pozorom wcale nam się ona nie nudzi. Z ogromną przyjemnością i co najważniejsze wspólnie zagłębiamy się w tą lekturę przedstawiającą nam niezwykle wiele przeróżnych gatunków zwierząt. Wspólnie dowiadujemy się jak i gdzie żyją, ile ważą, czym się odżywiają, czego się boją i wiele wiele innych niezwykle fajnych ciekawostek z ich życia. Jeśli i Wy interesujecie się tym tematem to sądzę, że ta książka powinna Wam się spodobać :)


2 komentarze:

  1. Ja zwierzątka bardzo lubię, a taki atlas musi być kopalnią wiedzy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. jako dziecko równiez uwielbiałam książki o zwierzętach i naturze w ogóle

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)