7 lipca 2013

Nasze ciało


LUPA ORAZ OKIENKA Z ILUSTRACJAMI I OBJAŚNIENIAMI

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 12
format: 24,5x24,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 24,99 zł


Pokazywałam Wam dzisiaj już jedną książkę z tej ciekawej serii z lupą, teraz czas na kolejną część. Ponieważ poprzednia była o Ziemi to teraz czas na tą o naszym ciele. Równie interesująca, z pewnością spodoba się wszystkich młodym osobą fascynującym się w anatomii człowieka. Bo w końcu nasze ciało również jest pełne tajemnic i sekretów, których odkrywanie na pewno sprawi naszym pociechom mnóstwo frajdy.

W książce tej poczytamy o naszych zmysłach, zobaczymy budowę, oka, ucha, nosa, mózgu. Dowiemy się kilku rzeczy na temat układu nerwowego, kości, mięśni. Zapoznamy się również nieco z bliżej z naszymi narządami takimi jak serce, płuca, wątroba i nerki. Cała ta wiedza jest niezwykle interesująca i zapewne bardzo przydatna. Dziecko dzięki tej książce dowie się jak wygląda i jak pracuje nasz organizm, co człowiek posiada "w środku" i do czego tak naprawdę to służy. Na pewno nie raz będzie mógł zabłysnąć przed nauczycielem, że zna tak wiele rożnych danych :)

Podobnie jak w poprzedniej części z tej serii, o której Wam pisałam, tak i tutaj znajdziemy bardzo wiele okienek pod którymi kryją się różne obrazki z informacjami. No i oczywiście statystyki, które mi osobiście bardzo przypadły do gustu. Lubię dowiadywać się o takich rzeczach jak na przykład to, że ludzki mózg waży mniej więcej tyle co dziesięć małych jabłek, albo tego, że niektóre impulsy w naszym ciele przesyłane są z prędkością ponad 400 km/godz. A czy wiedzieliście, że gdyby połączyć wszystkie naczynia krwionośne  znajdujące się w naszym ciele to opasałyby one kulę ziemską 2 i pół raza? Interesujące prawda? 

Ale największą atrakcją jest tutaj lupa, która dołączona jest do książki. Dzięki niej dziecko może wykonać zadanie, umieszczone w tej książce, a jest nim odnalezienie szesnastu maleńkich czaszek, które kryją się wśród różnych obrazków. Zabawa jest przy tym przednia. Młody czytelnik nie tylko dowie się mnóstwa interesujących rzeczy, ale również podczas poszukiwań zajmie nieco swoją koncentrację i wytęży wzrok :)

Wydanie tej książki jest naprawdę porządne. Twarda okładka ze specjalną kieszonką na lupę. Strony w środku nie są zupełnie sztywne, ale nie są też cienkie i miękkie, powiedziałabym, że są takie elastyczne. Cała książka jest natomiast klejona. Nie jestem pewna jak długo wytrzyma, ale wydaje się naprawdę solidna więc przy dobrym traktowaniu nie powinna nam się zepsuć ;) Moim zdaniem to naprawdę ciekawa publikacja z mnóstwem interesujących wiadomości na temat ludzkiego ciała. Każde dziecko powinno być zadowolone z uzyskanych tutaj informacji :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)