16 czerwca 2013

Dinozaury


KSIĄŻKA Z SZABLONAMI

wydawnictwo: Debit
ilość stron: 24
format: 29,5x25 cm
rok wydania: 2013
cena: 29 zł


Nikodem jak na chłopaka przystało bardzo lubi dinozaury. Wszelakie książki, programy w tv czy też bajki, gry albo zabawki o tej tematyce są u nas zawsze bardzo mile widziane. Więc kiedy zobaczyłam na stronie wydawnictwa Debit tę oto książeczkę, wiedziałam że jest to coś co przypadnie Nikodemowi do gustu :)

W książce tej znajdziemy opisy sześciu różnych dinozaurów. Te majestatyczne stworzenia żyły na ziemi setki milionów lat temu. Czasami aż nie mieści mi się to w głowie, że coś takiego istniało... Niektóre z nich dosyć małe, albo raczej krótkie, zaledwie metrowe lub też kilkumetrowe jak na przykład Allozaur, Stegozaur czy też Triceratops, inne natomiast osiągały długość kilkudziesięciu metrów tak jak zapewne zanany wszystkim Diplodok. Niektóre były roślinożerne inne mięsożerne, jedne lubiły żyć w stadach inne były samotnikami. Jednak każdy bez wyjątku był niezwykły... Nie raz zastanawiałam się jakby wyglądało życie gdyby dinozaury nie wyginęły? Czy ludzie by przetrwali? Czy oswoili by je? Czy dałoby się z nimi żyć? Tego się już nie dowiemy, ale myślę, że jest to kolejny ciekawy temat do przedyskutowania z dzieckiem. Na pewno ma ono własną interesującą wizję na ten temat :)

W książce ten zapisanych zostało kilka dino faktów, ciekawostek, opisów wyglądu, czy też sposobu polowania przez dinozaury. Ogólnie są to bardzo ciekawe informacje dotyczące tych prehistorycznych stworzeń. Ale to oczywiście nie wszystko. Największą atrakcją dla fanów tych wielkich gadów są dołączone szablony. Dzięki nim dzieciaki w łatwy sposób będą mogły narysować sobie swojego własnego dinozaura, nie tylko będą się przy tym dobrze bawić, ale również utrwalą sobie wygląd tych zwierząt...

Pozycja ta jest naprawdę godna uwagi ponieważ jest nie tylko ciekawa ale również porządnie wykonana. Sztywna okładka jest bardzo gruba, strony są również mocne, sztywne, jednak mimo to elastyczne. Zamocowane są one na sprężynie dzięki temu w łatwy sposób można otworzyć ją na wybranym przez dziecko dinozaurze, poczytać o nim oraz podłożyć kartkę i odrysować szablon, a przy tym wszystkim książka ta nie będzie nam się zamykała, co byłoby na pewno dosyć irytujące podczas tworzenia :) Grafika również jest niczego sobie, jest kolorowa i bardzo ładnie przedstawia wszystkie opisane tu zwierzęta oraz ich otoczenie. Całość prezentuje się bardzo przyzwoicie i zachęcająco :)

Nikodem jest małym dinozaurowym fanem i książka ta sprawiła mu naprawdę wiele frajdy. Ponieważ nie potrafi on jeszcze sam w tak dokładny sposób narysować dinozaura tym bardziej szablony były u nas strzałem w dziesiątkę. A ile śmiechu i radości mamy przy rysowaniu szkieletu... To zdecydowanie ulubiony szablon mojego synka :) My na pewno będziemy niejednokrotnie wracać do tej książki. Nie jest to bowiem pozycja do przeczytania i odłożenia na półkę. Dzięki szablonom będzie ona z pewnością często używana. Dlatego jeżeli w waszym domu również znajduje się mały fan lub też fanka tych prehistorycznych gadów to jak najbardziej mogę Wam polecić tę pozycję :)


3 komentarze:

  1. Super książka :) Dinozaury zawsze mnie fascynowały. To niesamowite, jakie organizmy kiedyś żyły na Ziemi. Ale dobrze, że już ich nie ma, bo kto wie - może nas by nie było ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna książka dla najmłodszych i tych trochę starszych :)

    OdpowiedzUsuń
  3. O, może kupię komuś z krewnych:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)