4 kwietnia 2013

Zawsze wesoło z biedronką Fionką


BÈNÈDICTE CARBONEILL, ELEN LESCOAT

wydawnictwo: Siedmioróg
ilość stron: 16
format: 20x20 cm
rok wydania: 2013
cena:  9,99 zł  8,99 zł


Dzisiaj zaprezentuje Wam kilka wesołych książeczek dla młodszych dzieciaczków. Powiedziałabym nawet, że raczej dla dziewczynek, chociaż kwestie wyboru pozostawiam oczywiście samym rodzinom :)

Biedronka Fionka to mała, wesolutka biedroneczka, która przeżywa różne przygody. W tej części Fionka źle się czuje ponieważ rosną jej na skrzydełkach kropeczki. Podobno u biedronek już tak jest, że kiedy pojawiają się kropki to każdy nie za dobrze się czuje... Mama każe zostać córeczce w łóżeczku, jednak biedroneczka strasznie się nudzi i kiedy motyl Fajniaczek namawia ją, aby nie słuchała mamy i poszła na dwór się pobawić, ta spełnia jego prośbę i wychodzi bez uprzedzenia. Jednak zaczyna padać deszcz, motylek znika zostawiając Fionkę samą, ona chowa się przed deszczem w małej norce. Okazuje się, że domek należy do mrówki Podkówki. Dziewczynki od razu się zaprzyjaźniają i mróweczka pomaga swojej nowej koleżance wrócić bezpiecznie do domku. Tam czeka już na nią zmartwiona mama, która wcale nie jest zła. Bardzo się cieszy, że jej córeczka jest całą i zdrowa :)

"- Bolą mnie skrzydełka! - Fionka lamentuje
Kiedy rosną kropki, każdy źle się czuje!
Mama położyła córeczkę do łóżeczka.
- Moja słodka, kochana mała biedroneczka!"

Opowiadanie to ma bardzo ciekawe i mądre przesłanie. Dzięki tej książeczce dziecko zrozumie zapewne dlaczego nie ładnie jest nie słuchać rodziców, jak ważne jest aby informować ich dokąd chce się wybrać i jak niebezpiecznie może być kiedy się tego nie zrobi, a na dodatek zgubi się po drodze... Mała biedronka Fionka dostała dobrą lekcję i zapewne zrozumiała swoje złe postępowanie. Oby dzięki tej książeczce nasze dzieciaczki również nauczyły się jak nie wolno postępować :) 

Książeczka ta jest naprawdę bardzo śliczna. W ilustracjach zakochałam się od pierwszego wejrzenia :) Są kolorowe, bardzo dziecięce i wesołe. A na dodatek tekst jest rymowany, więc tym bardziej wpadnie maluszkowi w ucho. Koniecznie przekonajcie się sami!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)