27 kwietnia 2013

Klara Hokus. Magiczny zaułek.RUTH SYMES

wydawnictwo: Hachette
ilość stron: 214
format: 12,5x19,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 24,90 zł


Nie tak dawno miałam okazję czytać książkę dla dzieci o wampirkach. Teraz kolej na czarownicę :) Muszę przyznać, że nawet spodobała mi się ta nietypowa tematyka i z przyjemnością poczytałabym również o jakiś dziecięcych wilkołakach czy duszkach. To naprawdę fajna odmiana i takie lektury są u nas mile widziane. I to właśnie w biblioteczce mojego dziecka. Alicja z przyjemnością słucha takich opowiadań. Ciekawe czy w przyszłości będzie czytała tego typu literaturę?
Jak już wspomniałam tym razem nasza mała bohaterka to czarownica. A w zasadzie jest nią dziewczynka, która bardzo, ale to bardzo chce nią zostać. Klara mieszka w sierocińcu i wśród dzieci, które się tam znajdują ma tylko jednego przyjaciela. Sam to chłopiec, którego poznała w zasadzie już w kołysce i w bardzo nietypowej sytuacji ;) I tak jak dziewczynka jest on troszkę nietypowym młodzieńcem.  Klara uwielbia kolor czarny, upiorne stroje, wszystko co paskudne i obrzydliwe. Natomiast Sam to wielki miłośnik wszystkich zwierząt jakie tylko istnieją na świecie. Kocha robaczki, ślimaki, ropuchy... No dosłownie wszystko co się rusza.

Dzieci mieszkają w sierocińcu od małego i choć bardzo chciałyby zamieszkać w jakiejś rodzinie zastępczej okazuje się, że to wcale nie jest takie łatwe. Bo która mama pokochałaby dziewczynkę która chciałaby być wiedźmą i rzuca czary? Albo chłopca, który przynosi do domu żaby? Poza tym dzieci postanowiły, że nigdy nie zamieszkają z żadną rodziną, która nie wyda im się idealna. Hm... Tylko czy taka IDEALNA RODZINA w ogóle istnieje? I czy nasi mali bohaterowie znajdą domy, w których poczują się jak u siebie? O tym dowiecie się już sami :)

Klara Hokus to seria zabawnych i ciekawych książeczek dla maluchów. Jej bohaterką jest oczywiście wspomniana wcześniej dziewczynka, a książka, którą Wam dziś przedstawiam to pierwszy tom. To właśnie w tej części dowiemy się jaka ona jest, co lubi, o czym marzy, z kim się przyjaźni i gdzie mieszka. Oczywiście nie zabraknie tu także ciekawej przygody oraz zabawnych sytuacji. Jednak podczas całej lektury zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to część w pewnym sensie wprowadzająca nas w świat tej małej czarownicy, a dopiero w kolejnych książkach z serii będziemy mieli okazję w pełni cieszyć się przygodami dziewczynki i jej przyjaciół.

Nie oznacza to jednak, że książka nie jest ciekawa. Powiedziałabym, że wręcz przeciwnie. Lektura szybko wciąga, a nasze maluchy słuchają jej z wielkim zainteresowaniem. A przy tym sprawia, że bohaterka ów opowiadania szybko pobija nasze serduszka i z przyjemnością poznalibyśmy jej kolejne przygody. Tak przynajmniej było w naszym przypadku, gdy zaraz po skończeniu lektury Alicja dopytywała co było dalej i czy jeszcze jej coś przeczytam o Klarze :)

To opowiadanie jest naprawdę fajne. Idealnie dopasowane do zainteresowań i upodobań kilkuletnich maluchów. A przy tym nie znajdziemy tu żadnej przemocy ani nic z tych rzeczy. Książeczkę o Klarze Hokus czyta się szybko i z wielką przyjemnością. Co więcej - czcionka wewnątrz jest naprawdę duża i bardzo czytelna, zatem jest to też ciekawa propozycja dla naszych brzdąców, które dopiero stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu. Opowiadanie nie powinno zmęczyć naszego malucha, nie dłuży się podczas czytania. Za to z pewnością bardzo zachęca do tego by sięgnąć po kolejne części.


Nam się ta książeczka bardzo podobała. Teraz sama czytałam ją mojej córce, ale jestem pewna, że kiedyś mała sama po nią sięgnie. I z przyjemnością przeczytamy także kolejne części tej serii. Jestem pewna, że będą równie ciekawe :)

1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)