26 marca 2013

Grzesznica


DOROTA WACHNICKA

wydawnictwo: G+J
ilość stron: 306
format: 13x19,5 cm
rok wydania: 2013
cena: 24,90 zł


Bogactwo, podróże, luksusowe życie... Ach kto by tego nie pragnął... Wiele osób dla pieniędzy jest w stanie zrobić bardzo wiele, ale czy wszystko? 

Dominika pierwszy raz zakochała się na zabój kiedy byłą nastolatką. Jednak przeszła wtedy ogromny zawód miłosny. Chłopak mimo obietnic i przyrzeczeń bez mrugnięcia okiem zostawił ją dla innej. Dominika była załamana jednak kiedy okazało się, że jej tata dostał wspaniałą ofertę pracy w Stanach Zjednoczonych nie zastanawiała się ani chwili. Pojechała z rodzicami, aby tam zacząć nowe życie. Marzyła o luksusie i bogactwie i postanowiła do tego dążyć. Znalazła bardzo łatwy i przyjemny sposób na zarobienie szybkich i dużych pieniędzy. Na początku była Panią do towarzystwa. Pokazywała się z różnymi mężczyznami na przyjęciach itp. Potem za sprawą znajomości stała się luksusową prostytutką. Była rozpieszczana przez swoich klientów. Oprócz niesamowicie drogiej zapłaty dostawała również masę prezentów, zwiedzała różne części świata i naprawdę dobrze się przy tym bawiła. Jednak kiedy poznała Markusa postanowiła to wszystko rzucić. Wyszła za niego za mąż, przeprowadzili się ze Stanów z powrotem do Polski do jej rodzinnego miasta. Urodziła dwójkę dzieciaków, ma świetną pracę, wspaniały dom i wszystko czego mogłaby zapragnąć, jednak przeszłość ją dogania. Jej współpracownik jakimś cudem dowiedział się o jej dawnym zajęciu. Doprowadza do zwolnienia Dominiki z firmy, a na dodatek wysyła sfałszowane fotki do jej męża... Czy powinna powiedzieć prawdę swojemu ukochanemu? Chyba nie będzie za bardzo zadowolony, że jego żona miała dawniej setki kochanków... A na dodatek na horyzoncie pokazuje się jej pierwsza miłość. Stare przysłowie zdaje się sprawdzać idealnie - "stara miłość nie rdzewieje"...

Powieść ta jest raczej spokojna, nie ma w niej za wiele porywającej akcji, ale to wcale nie znaczy, że jest nudna. Wręcz przeciwnie, mnie ona wciągnęła, byłam bardzo ciekawa dalszych losów głównej bohaterki i jej rodziny oraz zawistnego i bardzo religijnego współpracownika, który próbował zrujnować jej życie. Książkę tę czyta się szybko i naprawdę wzbudza ona zainteresowanie. Czuć tutaj taki mały dreszczyk emocji, chęć dowiedzenia się do będzie dalej, jak dziewczyna poradzi sobie ze swoją przeszłością, jak zachowa się jej mąż i co ich jeszcze spotka... Znajdziemy tutaj bardzo wiele wspomnień z czasów młodości bohaterki, poczytamy również o tym co dzieje się w teraźniejszości. Czytając czuć tutaj wiele miłości do męża i dzieciaków, szczęście, spokój, ale również taką małą nutkę żalu przed tym co odeszło i już nigdy więcej nie wróci, przed młodością, zabawą, szaleństwami, przed podekscytowaniem towarzyszącym jej ekscesom z młodości. Jednak wydaje mi się, że Dominika jest zadowolona ze swojego życia i mimo chwilowej słabości nie chciałaby go zamienić na inne. Jest to taka życiowa historia o tym jak przeszłość może wpłynąć na teraźniejsze życie, o tym że o przeszłości wcale nie da rady uciec, ale również o tym, że trzeba potrafić doceniać to co się ma. 

Mi bardzo spodobała się ta książka, czytało mi się ją szybko i przyjemnie. Napisana została w ciekawy sposób ponieważ rozdziały nie są ponumerowane, ale zawierają imię osoby o której aktualnie czytamy. Nie znajdziemy tutaj jednak nikogo innego niż Dominika oraz jej współpracownik Michał. Przeczytamy o tym jak żyje i jedno i drugie. Co robią, jak próbują się nawzajem zniszczyć... Podsumowując jest to ciekawa i lekko tajemnicza lektura, która zapewne przypadnie Wam do gustu :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)