28 lutego 2013

Liczydełko


POZNAJEMY CYFRY OD 0 DO 10

ALINA MICHALAK

wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
ilość stron: 110
format: 20x25 cm
rok wydania: 2008
cena: 15,90 zł


Pamiętacie jak niedawno polecałam Wam książkę z różnymi zadaniami dotyczącymi alfabetu pt. "Znamy literki" ? Tym razem w nasze ręce trafiła druga, a właściwie pierwsza część dotycząca cyferek.

Wygląd i podział książeczki jest bardzo podobny jak w przypadku "Literek". Znajdziemy tutaj przeróżne zadania. Liczby są oczywiście przedstawione w odpowiedniej kolejności. Na początku każdego rozdziału znajduje się krótki wierszyk o danej cyferce.Następnie kilka ćwiczeń dzięki, którym dziecko nauczy się lub utrwali zapisywanie i rozpoznawanie nie tylko numerków, ale także niejednokrotnie również literek. Zadania są przeróżne. Jest trochę wycinania i naklejania, sporo pisania po śladzie, mnóstwo liczenia. Jest też kolorowanie, łączenie w pary, rysowanie, malowanie, dodawanie... Zadania są ciekawe i różnorodne, więc sądzę, że nie powinny zbyt szybko znudzić się dziecku.

Moim zdaniem książka może okazać się bardzo pomocna. Dzięki niej dziecko na pewno o wiele szybciej nauczy się zapisywania oraz rozpoznawania wyglądu cyferek. Dzięki fajnym, zabawnym zadaniom edukacja okaże się nie tylko i wyłącznie edukacją, ale również zabawą, a w końcu nic nie działa lepiej niż nauka przez zabawę, prawda ;) ?

Co prawda Nikodem potrafi ładnie liczyć do 10, a nawet do 20, ale z zapisywaniem oraz rozpoznawaniem tych cyfr jest już o wiele gorzej. Wie jak wygląda zero, jeden, dwa, trzy i osiem. Reszty nie potrafi jeszcze wskazać, ani napisać. Dlatego ta książka jest dla nas wprost idealna. Już za parę miesięcy dziecko moje zacznie uczęszczać do zerówki, więc taka umiejętność zapisywania i rozpoznawania tych kilku podstawowych liczb jak najbardziej się mu przyda :) Więc jeżeli również zaczynacie z dzieckiem naukę liczenia, albo po prostu ją utrwalacie to pozycja ta powinna być dla Was, a może raczej dla Waszej pociechy jak najbardziej odpowiednia.

1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)