16 stycznia 2013

Brzuchatek


STEVE SMALLMAN

wydawnictwo: EGMONT
ilość stron: 32
format: 26x24 cm
rok wydania: 2007
cena: 26,61 złTa niezwykła zabawka trafiła pewnego dnia do pokoju pełnego zabawek. Natychmiast zainteresowały się nim pozostali mieszkańcy . W końcu to ktoś nowy, więc trzeba mu się przyjrzeć.

Brzuchatek to dość nietypowa postać. Tak naprawdę nie przypomina żadnego konkretnego zwierzaka. Zabawki więc dociekają, co on też w sobie takiego ma , że jest taki niezwykły. Brak mu przecież baterii i ciekawych elementów. Nie ma żadnych dodatkowych zdolności, którymi mógłby się pochwalić, a jednocześnie były pewne, że Brzuchatek ma to coś.


Po wielu próbach i długim dochodzeniu wreszcie doszły, co też Brzuchatek potrafi robić najlepiej. A wecie może co to jest? Nie? To koniecznie musicie sprawdzić.

Brzuchatek, to bardzo fajna historyjka. Nie zbyt długa, ale na tyle ciekawa, by maluch z zainteresowaniem wysłuchał całej i chciał więcej. U nas ta książeczka spodobała się Alicji. Moje dziecko każda nową książkę zazwyczaj najpierw musi dokładnie obejrzeć, a dopiero później rozpoczynamy czytanie. Tym razem  Ala dotarła do połowy i stwierdziła, że już musi wiedzieć o co w niej chodzi.

Ilustracje w książce są bardzo sympatyczne, a postacie na nich wywołują uśmiech na buzi malucha. Czytałyśmy tę książkę co najmniej kilka razy i moje dziecko za każdym razem po skończeniu opowiadania biegło do pokoju by znaleźć swojego własnego "brzuchatka".

Bo takiego pluszaka powinno mieć każde dziecko. To najlepsze lekarstwo na troski i smutki. To zabawka dla małych i dużych dzieci. To po prostu Brzuchatek :)


2 komentarze:

  1. Zaciekawiła mnie ta książeczka:) Postaram się ją kupić dla córci. Dziękuję:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się być bardzo ciekawa:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)