26 grudnia 2012

Franklin i zaginiony kotek

  
PRACA ZBIOROWA

wydawnictwo: Debit
ilość stron: 24
format: 19x21,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 7 zł


Jakiś czas temu wspominałam Wam o ciekawej serii "Franklin i przyjaciele" wydawnictwa Debit. Czyż nie każdy zna tego sympatycznego, małego żółwika?
Tym razem po raz kolejny w nasze ręce trafiły cztery książeczki z czterema różnymi przygodami Franklina oraz jego bliskich. Ale wszystko po kolei :)

Pewnego dnia mała siostra Franklina zaczęła wzywać pomocy. Okazało się, że zaginęła jej ukochana maskotka - kicia Micia. Franklin wraz ze swoimi przyjaciółmi od razu postanowili zabawić się w prawdziwych superdetektywów i za wszelką cenę dojść do tego gdzie zniknęła kicia. Oczywiście jak na superdetektywów przystało musieli mieć również ksywki, przebrania oraz odpowiednie moce. I tak miś stał się Megamisiem, ślimak - Ognistą Kulą, żółw - Superżółwiem, gąska - galaktyczną podróżniczką, królik - Klaunokrólikiem itd. Cała siódemka przyjaciół zabrała się ostro do pracy. Badają każdy zakamarek, sprawdzają każdy szczegół, znajdują ślady i podążają ich tropem... I oczywiście odnajdują biedną zagubioną kicię Micię. Mała żółwinka jest przeszczęśliwa i ogromnie wdzięczna swojemu bratu i jego przyjaciołom :)

Czyż nie wspaniale mieć takiego kochanego i pomocnego brata? Och gdyby nie on, nie wiadomo czy mała żółwinka odnalazłaby swoje ukochane zwierzątko... Na całe szczęście wszystko dobrze się skończyło ;)

Nikodem tak jak i mała siostra Franklina, ma swoją ulubioną maskotkę. Może nie jest do niej aż tak bardzo przywiązany i nie chodzi z nią wszędzie, ale uwielbia z nią spać, właściwie to z nim, bo to jest pluszowy psiak. Nie raz zdarzyło się, że gdzieś w ciągu dnia zagubił się nam, zapodział między innymi zabawkami i wieczorem kiedy była już pora spania mieliśmy wielkie poszukiwania, bo Nikodem musi koniecznie spać z Bodo :) Słodkie to jest i sądzę, że w pewnym sensie takie przywiązanie również kształtuje u dziecka odpowiedzialność... Ale wracając do książeczki... Nikuś jest wielkim fanem Franklina. Bardzo lubi słuchać opowieści o nim, oglądać książeczki oraz bajki na dvd z jego udziałem. Bardzo się cieszę, bo każda z tych historyjek wnosi do życia dziecka jakiś ważny przekaz, a na dodatek wydania tych książeczek mimo, że w miękkiej oprawie są naprawdę kolorowe i śliczne :) 


1 komentarz:

  1. tej jeszcze nie mamy :) ale zbieramy dzielnie ;) mamy juz 12 ksiązeczek :)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)