10 listopada 2012

Zdumiewający świat Happy Meal


Dodatek do dziecięcego zestawu Happy Meal w sieci restauracji McDonald's

wydawnictwo: Dorling Kindersley
ilość stron: 24
format: 11,5x14,5 cm
rok wydania: 2012


Czy byliście w ostatnim czasie ze swoją pociechą w McDonald's? Jeśli nie to koniecznie wybierzcie się i zakupcie zestaw Happy Meal :) Od 19 października po raz pierwszy w Polsce do tych dziecięcych zestawów dołączone są książeczki!

Wiem, że na temat Mc Donald's ludzie mają przeróżne opinie i wiem, że każdy ma prawo do własnego zdania na temat fast foodów. Ja osobiście nic do nich nie mam, a wręcz przeciwnie. Jestem zdania, że od czasu do czasu jedzenie frytek czy hamburgerów itp na pewno nikomu nie zaszkodzi. Co prawda moje dziecko nie lubi hamburgerów, a frytki zje, ale w bardzo małej ilości, jednak mimo to czasami lubimy odwiedzić sobie Mc Donald's. Nikodem zawsze wtedy otrzymuje zestaw Happy Meal, specjalnie dopasowany do potrzeb małego smyka, ponieważ do wyboru jest również jak najbardziej zdrowe jedzonko, takie jak jogurty, pomidorki, soczki, mleko owoce... No, ale nie o jedzeniu miałam pisać tylko o ciekawym dodatku :)

Tym razem zamiast zabawki do zestawu dla dziecka dołączona jest książeczka. Do wyboru jest 6 różnych tytułów:
 
- Wielki koty
- Ziemia
- Gwiazdy i planety
- Lasy deszczowe
- Oceany
- Arktyka i Antarktyda

Książeczki te są dość małe i cienkie, ale w środku o dziwo znajdziemy naprawdę wiele ciekawych informacji. W każdej z nich opisane jest kilka zagadnień z danej tematyki. Ciekawostki wzbogacone są o bardzo ładne, kolorowe i wyraziste fotografie. Ale to jeszcze nie wszystko. Dodatkową niespodzianką są tutaj zadania do wykonania oraz naklejki. Należy na przykład zaznaczyć, które zdjęcia nie pasuje do reszty, rozwiązać krótki quiz, wybrać właściwą drogę, dopasować kształty, ułożyć naklejkowe puzzle... Na końcu każdej z książeczek znajduje się również zdjęcie "pustego" krajobrazu. Dziecko może przykleić tematyczne naklejki tak jak mu się tylko podoba :)

Jak widzicie w takich małych i cienkich książeczkach, mieści się naprawdę wiele ciekawych rzeczy. A na dodatek wszystko jest tam bardzo przejrzyste, a co najważniejsze interesujące i pomocne. Są to takie mini encyklopedie dotyczące przyrody, świata nas otaczającego... Zarówno ja jak i Nikodem bardzo lubimy takie pozycje i dlatego do pomysłu firmy Mc Donald's podchodzimy bardzo entuzjastycznie, ponieważ sądzę, że to naprawdę ciekawa odmiana :)

Więc jeśli nie byliście ostatnio w Mc Donald's to gnajcie zakupić zestaw Happy Meal. Mam nadzieję, że Wasze dzieci lubią książeczki? W przeciwnym razie mogą czuć się nieco zawiedzione, że nie otrzymają zabawki...


2 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)