19 października 2012

Piosenki dla przedszkolaka 5


MÓJ ŚWIAT

DANUTA ZAWADZKA

wydawnictwo: Skrzat
ilość stron: 24
format: 20x19 cm
rok wydania: 2012
cena: 8,01 zł


Jakiś czas temu Ania pisała Wam o "Piosenkach dla przedszkolaka 4". Już niejednokrotnie mi je zachwalala więc i ja postanowiłam przekonać się czy faktycznie są takie fajne. Niedawno w wydawnictwie Skrzat ukazała się nowa, piąta już część tej serii. I wiecie co? My jesteśmy zachwyceni :)

"Piosenki dla przedszkolaka" to nic innego jak śpiewnik dla dzieci. Jest to cienka książeczka w której znajdziemy nutki oraz teksty 11 piosenek. Oczywiście, aby było ciekawiej do książki dołączona jest płyta zawierająca nagrania piosenek w wykonianiu dzieci z krakowskiego przedszkola nr 3 im. bł. Ojca Gwizdona. Oprócz piosenek śpiewanych przez dzieci są również ich wersje instrumentalne, które idealnie nadają się do wykonania sobie w domku małego karaoke :)

Piosenki, które znajdziemy w tej książeczce są przeróżne. Dotyczą różnych rzeczy ze świata małego przedszkolaka :)

1. Budzik
2. Skarpetki
3. Piłeczka
4. Jestem małym przedszkolakiem
5. Na naszym podwórku
6. Lubię liczyć
7. Kolorowe kredki
8. Tato! A Tomek powiedział...
9. Gdybym mogła być lotnikiem
10. Zasypianka
11. List do Świętego Mikołaja

A więc nasze dziecko może posłuchać, a nawet pośpiewać między innymi o zwariowanym budziku, który budzi ludzi, a potem ucieka, o nowej modzie różnoskarpetkowej, o wesołym podwórku pełnym fajnych zwierzątek, o pewnym Tomku, który zwiedzał świat, a nawet o lataniu czajnikiem :)

Książeczka ta jest bardzo wesoła i kolorowa, a piosenki? Naszym zdaniem są rewelacyjne! Co prawda Nikodem nie jest ani przedszkolakiem, anie nie potrafi jeszcze czytać, aby móc samemu śpiewać teksty z książeczki, jednak to mu wcale nie przeszkadza. Słuchamy tych piosenek ostatnio bardzo często, kilka z nich Nikuś zna już na pamięć :) Mamy przy tym naprawdę wiele radości i śmiechu. A piosenki te są idealnie nie tylko do słuchania ich w domu. W podróży samochodem również wspaniale umilą nam czas. U nas sprawiają się one rewelacyjnie. Są wprost idealnym umilaczem czasu na szare, jesienne dni. Gorąco polecam!


3 komentarze:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)