22 października 2012

Miś Marcyś uczy dzieci dobrego zachowania


ARKADIUSZ MAĆKOWIAK

wydawnictwo: Harmonia
ilość stron: 84
format: 17x24 cm
rok wydania: 2012
cena: 16,15 zł


Odkąd recenzujemy książeczki dla dzieci pochłaniamy ich całe mnóstwo. Całe szczęście, że nasze dzieciaczki zaraziły się tą naszą miłością do literatury i choć czytamy książek tak wiele zarówno Alicji jak i Nikodemowi takie spędzanie wolnego czasu w pełni odpowiada. Co więcej nasze maluchy z ogromną przyjemnością otwierają każdą nadchodzącą do nas przesyłkę, a ich radość porównywać możemy do euforii przy rozpakowywaniu prezentów na gwiazdkę :) Cóż więc mamy robić dalej? Powiększamy te nasze domowe biblioteczki jak tylko się da i cieszymy się wraz z naszymi maluchami z każdej kolejnej lektury widniejącej na półce w ich pokoju.

Dodatkowo zarówno Ala jak i Nikodem, i z pewnością wiele innych dzieci to mali miłośnicy wierszyków.Często polecałyśmy Wam już rożnego rodzaju zbiory poezji dla najmłodszych i pewnie jeszcze nie raz będziemy o nich pisać. Bo czytanie dziecięcych wierszyków to bardzo mile spędzony czas, a przy tym świetna zabawa!

Teraz chciałybyśmy Wam zaprezentować książeczkę, która nie tylko bawi małych słuchaczy/czytelników, ale również uczy wielu wartościowych rzeczy, czyli dobrego zachowania :) Wierszyków w książce jest bardzo dużo i dotyczą w zasadzie wszystkiego, co każdy maluch wiedzieć powinien. Czyli jak zachowywać się w rożnych miejscach (ZOO, kino, autobus, muzeum, samochód itp.), jak zachowywać bezpieczeństwo (na rowerze, w domu, w internecie, podczas zabaw itp.), jak traktować innych (jak się witać, żegnać, jak zwracać się do dorosłych a jak do rówieśników, jeść, rozmawiać itp.). Miś Marcyś przypomina dzieciaczkom jakie są magiczne słowa i kiedy należy je stosować, jak się odżywiać i jak utrzymywać kondycję fizyczną, jak się ubierać, jak zachowywać higienę i wiele wiele innych.

Jednym słowem ta książka to taki rymowany savoir vivre w pigułce dla najmłodszych. Zagadnień jak sami widzicie jest w niej całe mnóstwo, a atrakcyjny sposób przedstawienia wartościowych treści płynących z tej lektury sprawia, że maluchy chętnie jej słuchają i łatwiej przyswajają sobie tę wiedzę.

Dobrego wychowania nigdy nie za wiele. W dzisiejszych czasach dużo uwagi poświęca się na dbanie o dobro dziecka, o jego prawa i odpowiednie sposoby wychowawcze. Często jednak zapomina się o podstawowych rzeczach jak nauka, że nie powinno się śmiecić, często używać słowa proszę, dziękuję czy przepraszam. Lub chociaż zapominamy by nauczyć brzdąca tak naturalnej rzeczy jak słuchanie innych czy szanowanie ich zdania i poglądów.

Polecamy gorąco tę lekturę wszystkim rodzicom. Zacznijmy naukę savoir vivre nasze maluchy od samego początku. Ta książeczka na pewno nam to ułatwi :)2 komentarze:

  1. Oooooo to zdecydowanie coś dla mojej córki, nie wiem czy to wiek ale ostatnio zrobiła się bardzo niegrzeczna.

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka książka to idealny przykład by uczyć dzieci dobrego zachowania :-)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)