21 września 2012

Przyroda w zagadkach


wydawnictwo: Edgard
ilość stron: 111
format: 9,5x21,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 19,99 zł


Seria Kapitana Nauki jest wam już doskonale znana. Niejednokrotnie pisałyśmy o niej na naszym blogu i pewnie jeszcze nie raz napiszemy. A wszystko to, dlatego, że seria ta stale się powiększa. Co jakiś czas dochodzą nowe ciekawe pozycje, o których nie sposób nie wspomnieć :)

Tym razem trafiły do nas karty "Przyroda w zagadkach". Według informacji na pudełku jest to pozycja przeznaczona dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. I... w zasadzie muszę się z tym zgodzić. Moja córeczka dopiero skończyła 5 i choć bardzo chciała pobawić się książeczka, wiele pytań było dla niej zdecydowanie za trudnych. Ale myślę, że jeszcze troszkę i na pewno nam się przyda. 

Przygoda w zagadkach to kolejny sposób na naukę podczas wesołej zabawy. Bardzo kolorowe karty zawierają aż 112 zagadek wraz z odpowiedziami na odwrocie. A pytania są przeróżne. Począwszy od rebusów, a na wyborze prawidłowej odpowiedzi skończywszy.

Książeczka ta zawiera zatem mnóstwo ciekawostek o świecie roślin, zwierząt, Ziemi i kosmosie. Dzięki niej maluch poszerza swoja wiedzę, rozbudowuje zasób słownictwa ale przede wszystkim - naprawdę dobrze się bawi. Pytania są fajnie sformułowane. Maluch nie odczuwa korzystania z tej książki jako nauki, lecz ma poczucie, jakby uczestniczył w jakimś przyrodniczym teleturnieju. Musze przyznać, że pozycja jest na tyle ciekawa, że sama z ogromna przyjemnością po nią sięgam i często także wiele się dowiaduje. Aż wstyd, ale wygląda na to, że mam spore braki w tej dziedzinie. Jednak jest nadzieja, że podczas zabawy z moim dzieckiem szybko nadrobię zaległości.

Po raz kolejny muszę pochwalić również formę wydania tej "zabawki". Bowiem podobnie jak w cykl Piszę i zmazuje, nie mamy tu do czynienia ze zwykłymi książeczkami lecz kartami, szczepionymi ze sobą za pomocą plastikowego klipsa w jednym rogu. Karty są naprawdę solidne. Choć nie są grube, to trzeba się natrudzić by je zniszczyć. Są śliskie więc nie dadzą się zabrudzić, a żeby je pogiąć, trzeba by zrobić to celowo. Przy zwykłym użytkowaniu jestem pewna, że posłużą na bardzo długo.

Podsumowując, myślę, że karty Przygoda w zagadkach wydawnictwa EDGARD to kolejny strzał w 10. Karty są solidne i niezwykle barwne. Swoja szatą graficzna zachęcają do zabawy. A jednocześnie pytania są mądre i ciekawie sformułowane, że niepostrzeżenie przekazujemy naszym maluchom wartościowe informacje.Jak dla mnie super!


3 komentarze:

  1. Wydawnictwo Edgard słynie z kolorowych i praktycznych książeczek - pomocy naukowych :) Cenię sobie bardzo wkład jaki wnoszą w rozwój dziecka.

    OdpowiedzUsuń
  2. czekamy na pierwsza ksiazeczke z tej serii wlasnie i doczekac sie nie moge :) jakie braki mi sie ujawnia ;)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)