29 lipca 2012

Szlaki turystyczne

 
IZABELA I WOJCIECH SZEWCZYK
 
wydawnictwo: carta blanca
ilość stron: 192
format: 20x29,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 35,91 zł


Jest okres wakacyjny więc wyprawy w nieznane towarzyszą nam praktycznie przez cały czas. Zarówno maluszki jak i starsze dzieci uwielbiają podróże i z przyjemnością wyruszają w drogę by poznać nowe miejsca, zdobywać nowe szczyty itp. Warto więc zadbać, by nasze dzieci spędzały ten czas aktywnie. Oczywiście czas na zabawę i wypoczynek jest równie ważny, ale nikt nie powiedział, że nie można w wakacje poznawać także choć w niewielkim stopniu historię, sztukę czy kulturę naszego pięknego kraju.

Bo jak to się mówi: cudze chwalicie, swego nie znacie. Często zachwycamy się krajami, które znamy z filmów czy kolorowych czasopism, a tak naprawdę dosłownie "pod nosem" mamy wiele cudownych atrakcji, które warto a nawet należy zobaczyć.

Polska jest naprawdę pięknym krajem i jeśli ktokolwiek w to wątpi zdecydowanie powinien sięgnąć po tę oto książkę. Już na pierwszych stronach ogrom pięknych ilustracji i mnóstwo niezwykle ciekawej treści zaskoczy każdego czytelnika i sprawi, że nie będzie mógł się oderwać od tej lektury. Ja choć znam sporo tego typu publikacji zostałam mile zaskoczona i już po raz drugi chylę czoła przed wydawnictwem, które dołożyło wszelkich starań by tę książkę czytało nam się z ogromną przyjemnością.

Bo w zasadzie jest tu wszystko czego każdy podróżnik potrzebuje. Bardzo dokładne mapy, szczegółowe opisy atrakcji, praktyczne informacje dotyczące zarówno szlaku jak i zwiedzanych obiektów, czy baz noclegowych oraz całe mnóstwo przepięknych kolorowych ilustracji, które sprawiają, że najchętniej rzuciłabym w kąt wszystkie obowiązki i ruszyłabym w drogę by podziwiać te wszystkie miejsca osobiście.

Ta książka jest fantastyczna. Omawia zarówno dobrze znane nam miejsca, jak i te, o których zapewne słyszeli nieliczni. A dokładnie opisana trasa oraz wspomniane wcześniej fotografie sprawiają, że podczas studiowania tej książki mamy wrażenie, jakbyśmy byli tam na miejscu. Poza tym oprócz wciągającej treści i pięknej szaty graficznej, ten album zaskakuje ogromną różnorodnością tematyczną. Są tu bowiem omówione szlaki historyczne, kulturowe, zabytków architektury i przemysłu, podążające śladami wielkich postaci oraz wodne, górskie i przyrodnicze.

Książka jest przejrzysta i czytelna. Jedyną wadę jaką mogę w niej znaleźć to zarazem i jej zaleta. A mianowicie to jej gabaryty. Album wydany jest naprawdę pięknie. Jest duży, ma twardą okładkę a wewnątrz papier jest śliski i gruby. Nie nadaje się do tego by go wsadzić do plecaka i ruszyć w nieznane. Jest to raczej fantastyczna pomoc do zaplanowania wycieczki, a nie książka do podróżowania wraz z nią. 

Powiem szczerze, że zarówno ja jak i mój mąż jesteśmy tą lekturą zachwyceni. Naprawdę nie posiadam się ze szczęścia, że trafiła do nas i mogę ją Wam polecić. Uważam, że naprawdę warto sięgnąć po tę lekturę i jestem w 100% pewna, że zaglądając do niej nikt się nie zawiedzie. Gorąco polecam!!!


2 komentarze:

  1. Jestem na tej stronie pierwszy raz i muszę przyznać, że świetny masz pomysł na bloga.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)