25 lipca 2012

Rycerz Leon


PIOTR CHERKOWSKI

wydawnictwo: Flosart
ilość stron: 10
fotmat: 15x15 cm
rok wydania: 2012
cena: 9,50 zł  7,90 złA teraz czas na drugą książeczkę dla maluszków. Była już księżniczka Luiza to teraz przedstawiam Wam sympatycznego rycerza Leona z którym będziemy mogli odwiedzić zamek :)

Na początku rycerz ten wita się z nami, nastepnie przybywa na zamek, tam odbywa turnij rycerski, poznaje smoka małej owieczki - Huzi, a na koniec wraz z nim trafiamy na pyszną, wykwintną ucztę :)

Książeczka ta ma sztywne tekturowe strony, mały format, bardzo kolorowe oraz ładne i zabawne ilustracje. Tekstu w niej jest bardzo mało, ale za to zawiera wyrazy dźwiękonaśladowcze takie jak - tuu duum, trach, ciach, bang, mniam mniam...

Dzięki tej książce dziecko zapozna się choć odrobinkę z bajkowym średniowiecznym światem. Pozna rycerza Leona oraz bardzo miłego smoka. Już maluszki świetnie mogą się przy niej bawić powtarzając te proste odgłosy. Na pewno z wielką przyjemnością poćwiczy również swoje male rączki przewracając strony :) Kartki wydają się naprawdę mocne, wytrzymałe więc nie ma obawy, ze dziecko szybko zniszczy tą książeczkę.

Mimo, że Nikodem jest na nią już za duży to mam w rodzinie kilka maluszków, które napewno z przyjemnością poznają rycerza Leona. Będzie tylko trzeba zastanowić się kogo nią obdarować ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)