13 lipca 2012

Nadchodzą dinozaury


DAVID HAWCOCK, CLAIRE BAMPTON

wydawnictwo: Debit
ilość stron: 20
format: 30,5x26 cm
rok wydania: 2006
cena: 32 zł


Nikodem, tak jak zapewne większość chlopców bardzo lubi dinozaury. Aż wstyd przyznać, że dotychczas nie miał żadnej książki o tych prehistorycznych stworzeniach... Na szczęście teraz to się zmieniło :) Wreszcie doczekał się książki o tych wielkich gadach i to nie byle jakiej książki...

W środku znajdziemy podział na sześć najciekawszych grup dinozaurów:

- Ceratopsy - roślinożerne, z rogami na głowie i papuzimi dziobami,
- Karnozaury - mięsożerne, chodzące na dwóch nogach i polujące na inne gady,
- Stegozaury - roślinożerne, chodzące na czterech nogach z ciągnącymi się od głowy po ogon płyty kostne,
- Deinonychozaury - mięsożerne, wielkości człowieka, bardzo szybkie i zwinne, 
- Zauropody - największe dinozaury jakie żyły na ziemi, roślinożerne, z maleńką głową i bardzo długą szyją, 
- Hadrozaury - roślinożerne, z dziobem podobnym do kaczego i grzebieniem kostnym na głowie,

Postanowiłam napisać Wam te kilka podstawowych informacji, abyście wiedzieli z czym mniej więcej macie do czynienia :) Oczywiście to co napisałam to tylko niewielka część informacji zawarta w tej książce. Jest tego o wiele więcej . Wszystko napisane w bardzo interesujący sposób. 

Dowiemy się na przykład jak wyglądały dinozaury z poszczególnych grup, co jadły, jak się poruszały, jak dawno temu żyły na ziemi oraz w jakich częściach świata odnaleziono ich szkielety. Poza tym prócz ilustracji z ich normalnym wyglądem znajdziemy jeszcze szkielet każdego z nich. Wszystko wyszczególnione i dokładnie opisane.

Jak widzicie wszystko to jest bardzo ciekawe, ale to jeszcze nie wszystko. Najciekawsze zostawiłam na koniec :) 
W książce tej mieszkają dinozaury! i to nie tylko na ilustracjach :) W środku książki znajdziemy sześć trójwymiarowych modeli papierowych. Wystarczy wyjąć je z książki, rozłożyć według instrukcji i można się bawić :)

Moje dziecko jest zachwycone :) Może fakty dotyczące życia dinozaurów nie interesują go jeszcze za bardzo, ale za to figurki od razu podbiły jego serce i zrobiły u nas furorę :)

Powiedziałabym, że polecam tą książkę wszystkim chłopcom i tym małym i takim starszym. ale przecież nie tylko chłopcy mogą interesować się dinozaurami... Dlatego napiszę po prostu, że jestem pewna, że spodoba się ona wszystkim miłośnikom tych prehistorycznych, wymarłych gadów :)

 

2 komentarze:

  1. Świetna propozycja dla małych chłopców. Ostatnio szukam czegoś takiego właśnie i dzięki Tobie znalazłam odpowiednią propozycję na prezent :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ogromnie się cieszę, że mogłam pomóc :))

      Usuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)