14 lipca 2012

Chatka 4-latka, Chatka 5-latka


ELŻBIETA LEKAN, JOANNA MYJAK

wydawnictwo: Olesiejuk
ilość stron: 20
format: 20x28 cm
rok wydania: 2012
cena: 7,99 zł/szt


Dzisiaj zaprezentujemy Wam dwa domki... Domki pełne ciekawych zadań dla cztero-latków oraz pięcio-latków :)

W każdej z książeczek znajdziemy po 16 różnych zadań, idealnie dopasowanych do wieku dziecka. Ćwiczenia te są ciekawe oraz różnorodne dzięki czemu nasze dzieci na pewno się nimi nie znudzą. 
Zadania tutaj zawarte to między innymi układanie obrazków w odpowiedniej kolejności, opisywanie wyglądy (gruby, chudy, wysoki, niski), nauka i utrwalanie kolorów, obrazki z odcisków dłoni, przypasowywanie cieni, kolorowanie według wzoru, labirynty, nauka liczenia i wiele innych równie ciekawych zadań :) 

Poza tym w każdej z książeczek są aż 72 naklejki, które należy użyć w trakcie wykonywania zadań. A naklejki to coś co dzieciaki uwielbiają :) Dodatkowo w środku znajduje się mnóstwo przeróżnych zwierzątek, dzięki czemu książeczki te są dla dzieci zapewne jeszcze bardziej atrakcyjne.

Zadania te sa interesujące i mają dużą wartość edukacyjną. Przy niektórych dziecko naprawdę musi wytężyć swój umysł i dobrze się zastanowić. Na dodatek dzięki tym zadaniom uczy się opowiadać to co widzi, opisywać zjawiska i emocje, ćwiczy język, rozpoznaje przedmioty po szczegółach, uczy się kolorów oraz liczenia...
Sami widzicie, mimo że zadań w tych książeczkach nie ma za wiele, są one jednak bardzo ciekawe, a zarazem dziecko może dzięki nim poćwiczyć tak wiele różnych rzeczy :)

Zarówno Nikodem jak i Alicja uwielbiają książki z zadaniami, więc kiedy otrzymali te "chatki" od razu ochoczo zabrali się do ich rozwiązywania. Poszło im to bardzo sprawnie i szybko dlatego trochę żałujemy, że w środku nie było jeszcze więcej stron z takimi fajnymi ćwiczeniami :)

Jesteśmy pewne, że przypadną one do gustu wszystkim dzieciaczkom. Tym bardziej, że w tej serii znajdziecie również książeczki z zadaniami dla dwu-latków oraz 3-latków ;)1 komentarz:

  1. Właśnie czegoś takiego szukałam. Dzięki dziewczyny!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)