18 lipca 2012

A jak Anioł


EWA STADTMÜLLER

wydawnictwo: eSPe 
ilość stron: 72
format: 20x23 cm
rok wydania: 2007
cena: 15,10 zł


W nasze ręce wpadła niewielka książeczka, która już na pierwszy rzut oka cieszy i ciekawi co też będzie dalej. Gdy zobaczyłam tę wesołą i niezwykle "anielską" okładkę buzia od razu mi się uśmiechnęła. Strasznie byłam ciekawa, co kryje w środku i chętnie razem z córką rozpoczęłyśmy czytanie.

"Anioł to ten, kogo troskliwy Bóg posyła z darem swojej miłości, z darem swego przebaczenia. Przybywa, by ratować człowieka, który znalazł się w trudnej sytuacji, albo by przekazać komuś ważne zadanie do wypełnienia czy pomóc mu podjąć właściwą decyzję. Jest sługą Boga i pełni Jego wolę."

Już więc na samym początku poznajemy "definicję" anioła. W prosty sposób witamy bohaterów tej wesołej książeczki i dowiadujemy się czym będzie treść lektury. A więc... idziemy dalej :)

Książka zawiera kilka krótkich opowiadań opartych na treści zawartej w Biblii oraz biografiach świętych. Już na samym początku poznajemy więc rożnych aniołów i dowiadujemy się czym zaskarbili sobie miłość wszystkich wokół. Zaczynamy więc o Michaelu, który posłusznie wykonywał wolę Bożą, w odróżnieniu od drugiego anioła Lucyfera. Potem jest historia Rafaela, Gabriela i innych. Dzięki tym opowiadaniom dzieciaki mogą również poznać znaczenie imion aniołów czyli Michael - "Któż jak Bóg", Lucyfer - "Niosący światło" czy też Rafael - "Bóg uzdrawia".

Są tu też historia, ale nawiązujące do tego, że ludzie również doświadczają w swoim życiu pomocy aniołów. Te historie są bardzo proste i tak naprawdę mogłyby przydarzyć się każdemu z nas. Często są podobne do wydarzeń, które znamy z życia codziennego, lecz nie zdajemy sobie sprawy z tego co by było, gdyby ów historia przebiegła zupełnie innym torem. Te opowiadania są o dobroci osób, których spotykamy na swej drodze. O prostych sprawach i ludziach, którzy potrafią nieść bezinteresowną pomoc. Czyżbyśmy żyli w otoczeniu aniołów?

Na końcu tej wesołej książeczki znajdziemy wierszyki o tych naszych skrzydlatych przyjaciołach. Chętnie wymieniałabym Wam, który z nich podoba mi się najbardziej, ale naprawdę nie potrafię wybrać. Wszystkie są fantastyczne :)

Oprócz ciekawej i wesołej treści książka zawiera także całą masę pięknych ilustracji. Jedne są w odcieniach szarości, inne w kolorze, lecz muszę przyznać, że każdy obrazek bez wyjątku jest naprawdę  śliczny. Dzięki nim ta lektura jest jeszcze ciekawsza :)

Nam książka o aniołkach bardzo przypadła do gustu. Opowiadania te często czytamy z Alicją przed snem. Ta fajna lektura na pewna zainteresuje każdego brzdąca. U nasz muszę przyznać, zrobiła furorę! Polecam :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)