29 maja 2012

Gelsomino w Kraju Kłamczuchów


GIANNI RODARI

wydawnictwo: Bona
ilość stron: 208
format: 14,5x20,5 cm
rok wydania: 2012
cena: 39,90 zł


Jeśli jeszcze nie wymyśliliście prezentu na dzień dziecka to polecam książkę. U nas taki podarunek sprawdza się w zasadzie na każdą okazję. I jako dodatek i jako "danie główne" ;) A przecież literatura dziecięca jest tak różnorodna, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

My mamy dziś fajną propozycję dla dzieci o dużej fantazji. Bo książka Gelsomino w Kraju Kłamczuchów to opowiadanie pełne niesamowitych wydarzeń i niewiarygodnych sytuacji. Sama postać głównego bohatera sprawia, że buzia sama nam się uśmiecha podczas czytania :)

Gelsomino to zwykły chłopiec o bardzo niezwykłym głosie. Gdy nasz bohater mówi - szyby w oknach pękają, tablica w szkole rozpada się na drobne kawałki, a nawet owoce spadają z drzew. Nawet mówienie szeptem jest dość niebezpieczne. Więc możecie sobie wyobrazić co się dzieje, gdy Gelsomino krzyknie? Chłopiec jednak bardzo starał się, mówić jak najciszej. Przecież nikt nie lubi niszczyć wszystkiego dookoła ot tak. Jednak pewnego razu bohater książeczki zapomniał o tym, by uważać na swój dari chodząc po sadzie swoim głosem sprawiał, że gruszki spadały na ziemię. Mieszkańcy wsi, w której mieszkał widzieli jego poczynania. Część z sąsiadów uznała go za cudotwórcę, inni za złego czarnoksiężnika. Chłopiec postanowił więc opuścić rodzinny dom i wyruszyć w świat. I tak właśnie trafił do Kraju Kłamczuchów.. Jeśli to co przeczytaliście do tej pory wydało Wam się dziwne to... szykujcie się na znacznie więcej wrażeń.

Dopiero w tej niezwykłej krainie autor książki puścił wodze fantazji. Gelsomino przeżywa tu mnóstwo niezwykłych przygód. Zaprzyjaźnia się z kotem, który został narysowany kredą na murze, śpiewa w teatrze... oj, nie będziemy Wam wszystkiego zdradzać. Koniecznie musicie przeczytać o tym sami.

Ta książka jest pełna fantazji. Niesamowite przygody Gelsomino zaskakują, śmieszą i sprawiają, że ciekawość co będzie dalej zwycięża. Choć to dość długa lektura, czyta się ją szybko. My nawet nie zauważyłyśmy kiedy książka się skończyła. Nie ulega jednak wątpliwości, że to pozycja dla dzieciaczków, które uwielbiają fantazjować. Dla których nierealne wręcz sytuacje opisane w opowiadaniu będą fascynujące a nie dziwne. Książka pobudza naszą wyobraźnię i sprawia, że choć na chwilkę możemy przenieść się do tego nierealnego światka, w którym wszystko może się zdarzyć...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)