18 marca 2012

Marudek i Pogodek na wakacjach czyli jak być szczęśliwym


ELŻBIETA ZABRZYCKA

wydawnictwo: Gdańskie wydawnictwo Psychologiczne
ilość stron: 60
format: 21x26 cm
rok wydania: 2008
cena: 22,40 złJest to mądre i bardzo pouczające opowiadanie o wakacjach dwóch chłopców.

Marudek i Pogodek są kolegami. Razem ze swoimi rodzicami lecą w Tropiki na wakacje.
Oboje są od siebie zupełnie inni. Kompletne przeciwieństwa. Marudek ciągle tylko narzeka, wszystko mu nie pasuje, wymyśla przeróżne zagrożenia i niebezpieczeństwa. Nie chce próbować żadnych nowych rzeczy tak bardzo się obawia. Jest po prostu aż nadto ostrożny. Pogodek natomiast jest ogromnym optymistą. Ze wszystkiego się cieszy, jest żądny przygód, niczego się nie obawia i przez to często wpada w tarapaty.

Książka przedstawia przygody tych dwóch chłopców. Ukazuje nastawienie ostrożnego Marudka oraz szalonego Pogodka. Czytając tą książkę dowiadujemy się, że ani jedno, ani drugie zachowanie nie jest odpowiednie.


Marudek przez swój strach i wieczny zły humor bardzo wiele traci z życia. Chociażby takie fajne wakacje w ciepłych krajach... Pogodek natomiast przez swój brak ostrożności omal nie doprowadził do tragedii, ponieważ chłopcy zgubili się przez niego w górach...

Z książki wynika, że najważniejsze jest to by znaleźć złoty środek. Nie jest dobre przesadzać, ani w jedną, ani w drugą stronę. A do szczęścia potrzebna jest zarówno zabawa jak i ostrożność

Książka ma bardzo mądre przesłanie. Czyta się ją szybko ponieważ jej treść jest ciekawa i bardzo "wciągająca" :) Ilustracje są takie "gryzmołkowe", rysowane jakby cienkopisem. Są bez koloru, ale myślę, że w niczym to nie przeszkadza :)


Dziękuję GDAŃSKIEMU WYDAWNICTWU PSYCHOLOGICZNGO za możliwość zrecenzowania tej wartościowej pozycji :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)