3 marca 2012

Kurza stopa! Ktoś ukradł słońce!


CHRISTIAN JOLIBOIS, CHRISTIAN HEINRICH

wydawnictwo: Hachette
ilość stron: 48
format: 15x19 cm
rok wydania: 2011
cena: 11,90 złKolejna część serii o sympatycznych "KURCZAKACH LUZAKACH" o których wspominałam już kilka razy.Głównymi bohaterami jest pewne bardzo fajne rodzeństwo kurczaków - Carmen i Carmelito. Ich tata - Pitikok - codziennie rano swoim pięknym, donośnym "Kukuryku" budzi słoneczko. Ale pewnego razu dnia słońce nie wstaje... Ciągle bezustannie pada deszcz, a słoneczka nie ma już od bardzo dawna. Po prostu zniknęło, ktoś musiał je ukraść... Małe kurczaczki nie pozwolą, aby ich tata stracił pracę! Wyruszają na poszukiwania słońca... Czy je odnajdą? Nie zdradzę :) Koniecznie przeczytajcie sami :)

 Powiem Wam, że ogromnie mnie cieszy fakt, że jesteśmy posiadaczami takich fajnych książeczek... Ale nie tylko mnie oczywiście. Nikuś je uwielbia :)


Patrząc już na samo okładkę widać, że książeczka zapowiada się ciekawie. I tak właśnie jest :) Kapitalne, wesołe opowiadanie o kurczakach i ich wielkich poszukiwaniach... Cała książeczka wypełniona po brzegi kolorowymi i komicznymi obrazkami... No i ogólnie pomysł na historyjki o kurczakach bardzo oryginalny i ciekawy :) Polecam

Pięknie dziękuję wydawnictwu HACHETTE za możliwość recenzji tej książeczki :)


1 komentarz:

  1. Mamy tę książeczkę i jesteśmy oczarowani świetnymi rysunkami i dowcipnymi tekstami. Warto dodać że nie jest to bajka 100% ale oparta na faktach 19 września 1783 w Wersalu odbył się pierwszy załogowy lot balonem. Bracia Montgolfier( Joseph i Jacques) wraz ze szwajcarskim fizykiem Ami Argandem zbudowali balon na gorące powietrze, na pokładzie którego znalazły się baran, kogut i kaczka.

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)