17 marca 2012

Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka


PETER HORÁČEK

wydawnictwo: Babaryba
ilość stron: 36
format: 25x27,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 27,99 zł


Choć każdy z nas czeka teraz na wiosnę, a o świętach Bożego Narodzenia dawno zapomniał muszę wrócić jeszcze do tych zimowych dni. Ponieważ w moje ręce wpadło bardzo ciekawe gwiazdkowe opowiadanie i chętnie podzielę się z Wami wrażeniami z jej przeczytania.


Bohaterką tej krótkiej książeczki jest gąska Zuzia. Ten sympatyczny ptak wraz z przyjaciółmi przygotowywał się do Świąt Bożego Narodzenia. Właśnie wszyscy przyjaciele skończyli ubierać choinkę. Byli zachwyceni efektem, stali więc wokół i podziwiali swoje dzieło. Tylko Zuzia była nie pocieszona:


"-Choinka na czubku nie ma gwiazdki - zagęgała Zuzia. - Powinna mieć taką prosto z nieba. Zdobędę ją!"


I tak właśnie rozpoczęła się przygoda gąski. Zuzia za wszelką cenę starała się strącić gwiazdkę z nieba by umieścić ją na szczycie choinki. To było niezwykłe zadanie. Myślicie, że jej się udało?


Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka to krótkie ale bardzo interesujące opowiadanie dla maluchów. Prosty tekst fajnie się czyta. A uwagę dzieci przyciągają ilustracje w książce, które wypełniają całe strony.


Dodatkową zaletą książki jest dwujęzyczna wersja opowiadania. Cały tekst oprócz tego, że jest umieszczony w języku polskim, ciut niżej widnieje także w języku angielskim. To ciekawostka, która na pewno spodoba się zarówno rodzicom jak i ich pociechom. Czytając dziecku opowiadania w dwóch językach sprawiamy, że maluch przy okazji czegoś się uczy. Dziecko ma okazje wsłuchiwać się w treść w wersji angielskiej, a kojarząc znane mu już opowiadanie bez trudu odgaduje jego treść.


Zresztą taka dwujęzyczna książeczka to również duża atrakcja dla starszych dzieci, które już się tego języka uczą. W ten sposób mają okazje czytać opowiadanie w obu językach, utrwalać wiadomości i mieć przy tym ogromną frajdę!'


Za tę książeczkę dziękuję wydawnictwu BABARYBA :)


3 komentarze:

 1. Sympatyczne, proste i łatwe w odbiorze opowiadanie, które przypadnie do gustu tak dzieciom, jak i rodzicom. Pięknie wydana i opowiedziana prostym językiem - idealna dla najmłodszych czytelników.

  Mała Biblioteczka poleca! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic specjalnego,naprawde nie rozumiem skad tyle pochlebnych opinii na temat tej ksiazki, widac wydawnictwo bardzo dba o promocje, ale gdybym mogla cofnac swoj zakup na pewno wydalabym pieniadze na inna pozycje

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mojego Synka (który ma 21 miesięcy) książeczka bardzo się spodobała. Rewelacją jest to, ze na jednej stronie jest praktycznie tylko jedno zdanie, zatem zdążę przeczytać zanim Mały przewróci kartkę. A tak poza tym to piękne ilustracje, proste obrazki. Mamy sporo książek, ale według mnie to jedna z najpiękniejszych jakie mamy, no i najważniejsze, ze Synek ja uwielbia. Polecam!

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)