29 lutego 2012

Sekret Wielkiego Mistrza


AGNIESZKA STELMASZYK

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 256
format: 14,5x20,5 cm
rok wydania: 2011
cena: 26,91 złKolejna część bardzo ciekawej serii historycznej dla młodzieży "KRONIKI ARCHEO".

Tym razem angielscy przyjaciele Bartka i Ani przyjeżdżają do nich na wakacje. Trafiają akurat na turniej rycerski. Wakacje zapowiadają się wspaniale jednak dzieciaki znów "wywęszyły" jakąś tajemnice, którą koniecznie trzeba rozwiązać :)


Panna Ofelia otrzymuje bardzo starą mapę od pewnego wodza plemienia... Bartek, Ania, Mary Jane oraz bliźniaki znajdują natomiast kilka ważnych wskazówek dotyczących skarbu. W Zalesiu Królewskim pojawiają się dziwni mężczyźni, gabinet wujka Ryszarda zostaje okradziony...


Czy to wszystko jest ze sobą powiązane? Czy wielki skarb istnieje naprawdę? Czy zakon Krzyżacki ma z tym wszystkim coś wspólnego? I kim jest nowy kolega Mary Jane? Tego wszystkiego (a nawet więcej) dowiecie się czytając tą książkę :)

Powiem Wam, że jest ona przepełniona tajemnicami oraz zagadkami.Idealna dla osób, które lubią w książkach odrobinę kryminału, sensacji i historii :) Na dodatek akcja toczy się wśród zamków, opowieści o Krzyżakach... Jestem pewna, że bardzo spodoba się ona osobom lubiącym takie klimaty :)


W środku tak jak w poprzednich częściach z serii znajdziemy sporo dodatkowych opisów... Ramki w których znajdują się różne wyjaśnienia są bardzo pomocne. Dzięki nim czytelnik wie dokładnie o czym czyta i na dodatek ma szansę co nieco się nauczyć ;) Takie ciekawostki są bardzo fajnym dodatkiem do całej historii.
W środku znajdziemy również wiele ładnych obrazków, które zdecydowanie dodają książce uroku. Mi osobiście nie przeszkadzają książki bez ilustracji, jednak dla młodszego czytelnika mogą być one bardzo zachęcające :)

Podsumowując jest to kolejna książka z serii "Kroniki Archeo", którą moim zdaniem warto przeczytać :) Polecam

Książkę otrzymałam od wydawnictwa ZIELONA SOWA, bardzo dziękuję :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)