1 listopada 2011

Coś tu nie pasuje

 
RALF BUTSCHKOW 

wydawnictwo: Wydawnictwo Debit
ilość stron: 32
rok wydania: 2004
cena: około 12zł


Kolejna bardzo ciekawa i zabawna książeczka dla maluchów. Tym razem jest to książka, która uczy nasze dzieci spostrzegawczości. Bo oprócz krótkiego tekstu jest jeszcze całe mnóstwo kolorowych i ciekawych ilustracji!

A cała zabawa polega na tym, by dostrzec na nich jak najwięcej rzeczy, które nie pasują. A jest ich naprawdę wiele. Np. banan, który po obraniu nadal jest w skórce, wielbłąd w stajni czy kwadratowy balon. Na stacji stoi kanapa, a mama leży w łóżku w kasku motocyklowym na głowie. To tylko kilka przykładów spośród naprawdę wielu rzeczy jakie znajdziemy na obrazkach...

Wyszukiwanie tych wszystkich szczegółów jest niezwykle zajmujące i zabawne. Moja Alicja nie mogła się od tej książki oderwać, a po znalezieniu jakiejkolwiek nieprawidłowości śmiała się w głos!!!

Książka idealna do domu i w podróży, wspaniała zabawa zarówno dla małych jak i dużych dzieci. Szczegółów jest tak wiele, że choć książeczka nie jest długa, to można się nią bawić godzinami.

A jeśli znudzi nas już samodzielne wyszukiwanie i będziemy chcieli sprawdzić czy znaleźliśmy wszystko - na końcu książeczki są rozwiązania do każdej strony. Na niewielkich obrazkach zaznaczone są wyraźnie wszystkie niepasujące elementy.My tę książkę miałyśmy z biblioteki, ale bardzo chciałabym by była w naszym domu.  Bardzo fajnie się przy niej bawiłyśmy. Zatem Wam również gorąco polecam!!! Uważam, że za takie pieniądze - dla takiej zabawy - naprawdę warto!!!2 komentarze:

  1. to czemu umieściłyście tę książkę w kategorii 9-11???

    OdpowiedzUsuń
  2. A dlaczego nie? To, że książka interesuje 3-4 latka, nie znaczy, że 9 latek będzie się przy niej nudził. Moja bratanica ma 10 i też bardzo chętnie do niej zaglądała.

    To nasza opinia, nie musisz się z nią zgadzać :)

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)