30 października 2011

365 pomysłów. Rysuję i maluję.


FIONA WATT

wydawnictwo: Papilon
ilość stron: 128
format: 23,5x27,5 cm
rok wydania: 2010
cena: 36-40zł 


Dziś chciałabym polecić książkę, która jest niezwykle atrakcyjna zarówno dla dzieci jak i rodziców. Jest to skarbnica pomysłów na długie jesienno zimowe wieczory, lekarstwo na nudę i recepta na fantastyczną zabawę.

W książce można znaleźć całą masę przykładów jak rozwijać umiejętności naszych dzieci, jak zachęcać do wspólnych zabaw. Co można stworzyć w łatwy, ciekawy i przyjemny sposób. To idealna książka dla rodziców małych artystów. Oraz fantastyczna pomoc jeśli zaczyna brakować nam pomysłów do wspólnych prac plastycznych.

W książce można znaleźć wiele inspiracji do stworzenia cudownych prac z wykorzystaniem najróżniejszych technik plastycznych. Każdy pomysł oprócz szczegółowego opisu posiada także szereg ilustracji, dzięki którym wszystkie pomysły są banalnie łatwe. Z tą książką nie sposób się nudzić.  Jestem pewna, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Są w niej między innymi pomysły jak narysować małpkę czy pieska, co można zrobić z odcisku dłoni czy choćby samego paluszka, jak sprawić, by nasz obrazek wydawał się być trójwymiarowy i wiele wiele innych. Dla rodziców to podane pomysły na tacy, a dla dzieci możliwość nauczenia się czegoś nowego. I na pewno obie strony skorzystają rewelacyjnie się przy tym bawiąc!

Ta kolorowa i wesoła książeczka powinna mieć swoje miejsce na półeczce naszego dziecka. Gorąco polecam!!!

5 komentarzy:

 1. Jak najbardziej polecam :) Książka jest wspaniała, już nie raz czerpaliśmy z niej pomysły, a jest ich tam naprawdę ogrom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo pomocny blog, świetne recenzje i zdjęcia:-)Brakuje mi tylko jakiegoś pogrupowania według wieku czytelników. Pozdrawiam serdecznie:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękujemy za miłe słowa. Staramy się, by na naszym blogu każdy znalazł coś dla siebie.

  A jeśli chodzi o kategorie wiekową. Myślałyśmy o niej kilkakrotnie. Niestety trudno czasem przypasować książkę do wieku dziecka... Wszystko zależy od dziecka, a nie chciałybyśmy także nikogo wprowadzać w błąd :) Ale... dziękujemy za radę. Może jednak się skusimy? :)

  Pozdrawiamy i zapraszamy częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To może jakiś przedział wiekowy? np. od 1 do 3 itp?

  OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)