11 sierpnia 2017

Skazani na sukces


JENNIFER ECHOLS

wydawnictwo: Jaguar
ilość stron: 312
format: 13,5x20 cm
rok wydania: 2017
dostępna: TUTAJ

Nie tak dawno pisałam Wam recenzje dwóch poprzednich części z serii "Niezwykli". Zaraz po skończeniu "Pary idealnej" szybciutko chwyciłam po ostatnią książkę z tej serii czyli po "Skazanych na sukces". Seria okazała się na tyle ciekawa, że czym prędzej musiałam się dowiedzieć co też spotka ostatnią z trzech przyjaciółek... Naprawdę mnie wciągnęła :) A jeśli nie wiecie o co chodzi i co to za seria to polecam poprzednie recenzje. Było już o Tii i Willu oraz o ich statusie wybranym przez szkołę "Flirt roku". Poprzednio pisałam Wam też o Harper i Broodym im przyznano miano "Pary idealnej". Tym razem  jest o Kaye i Aidanie którzy zostali wybrani w kategorii "Skazani na sukces" oraz o Sawyerze, który im tę wyśnioną przyszłość przewrócił do góry nogami ;)

Kaye jest bardzo mądrą i ambitną dziewczyną, musi bardzo dużo się uczyć, musi mieć mnóstwo zajęć dodatkowych, musi zapomnieć o normalnym, zwyczajnym, nastoletnie życiu. Wybiera się bowiem na jedną z najlepszych uczelni w Ameryce i nie pozwoli, aby cokolwiek stanęło jej na drodze. Jest wiceprzewodniczącą szkolnego samorządu, jest kapitanem drużyny czirliderek. Od trzech lat jej chłopakiem jest sam przewodniczący samorządu... Ta dwójka miała wielkie plany na przyszłość. Oboje mierzący wysoko, wiedzący czego chcą, dążący zawzięcie do celu... Jednak Aidan jest nadętym, samolubnym człowiekiem. Kaye zaczyna to powoli dostrzegać, ich związek jest naprawdę coraz bardziej dziwny, powoli staje się rywalizacją. Aiden chce rządzić i nie odpuści nawet swojej dziewczynie Kaye. Kiedy więc Sawyer (szkolny błazen, który wszystkich wkurza, a jednak wszyscy go kochają) zaczyna robić w jej kierunku jakieś nietypowe i coraz bardziej śmiałe podchody dziewczyna zaczyna naprawdę tracić dla niego głowę. Jednak to jest Sawyer, drużynowa maskotka, chłopak którego ojciec przesiedział 15 lat w więzieniu, który na swoje utrzymanie pracuje w barze. Rodzice Kaye są całkowicie przeciwni temu chłopakowi, szczególnie matka, która sama miała nieciekawe dzieciństwo. Jej córka nie może spotykać się z takim niedoszłym kryminalistą! I chociaż nasza główna bohaterka zazwyczaj jest bardzo posłuszna i nie sprzeciwia się matce, to tym razem postanawia walczyć o swoje...

Powiem Wam, że te książki, cała ta seria przeznaczona jest raczej dla nastoletnich czytelniczek. Głównymi bohaterami są właśnie nastolatkowie (mający po 17-18 lat), ogólnie tematyka jest typowo szkolna, a z romansu mamy tutaj raczej delikatne podchody niż jakieś porywy miłosne, ale pomimo tego ja i tak wciągnęłam się tutaj na maksa. Czytało mi się tę książkę dobrze, przyjemnie i szybko. Fajnie spędziłam przy niej czas i co najważniejsze wcale się nie wynudziłam. Zarówno Kaye jak i Sawyer okazali się bardzo sympatycznymi ludźmi i naprawdę dało się ich polubić. Co prawda ona na początku miała takie "parcie na szkło" jednak z czasem zaczęła nieco bardziej przypominać typową nastolatkę, a nie bojącą się swojej surowej mamy córeczkę. Szczerze powiem, że czekałam na jakiś przejaw buntu z jej strony, strasznie wkurzała mnie jej mama ;) Za to Sawyer'owi kibicowałam od początku, odkąd przeczytałam pierwszą część z tej serii. Po prostu czułam, że pod tą maską szkolnego błazna kryje się świetny chłopak... Ale dosyć już Wam opowiedziałam. Na koniec dodam tylko, że pomimo tego, że to książki typowo nastolatkowe to jednak okazały się lekką, fajną lekturą, która mnie zaciekawiła. Przeczytałam wszystkie trzy części i podobały mi się. Jeśli nie oczekujecie jakiś wielkich zwrotów akcji, ani żadnego namiętnego romansu to polecam całą serię "Niezwykli" wydawnictwa Jaguar  :)


1 komentarz:

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)