29 czerwca 2017

Bzik & Makówka przedstawiają: Elvis i Agenci Pamięci


RAFAŁ WITEK

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 160
format: 14x19 cm
rok wydania: 2017
dostępna: TUTAJ

Ten rok szkolny był dla mojej Alicji wyjątkowo trudny. Więcej nauki, bo to przecież już trzecia klasa. I obowiązki związane z przystąpieniem do Pierwszej Komunii Świętej sprawiły, że moje dziecko zdecydowanie rzadziej sięgało po książki. A szkoda, bo wiem, że Alicja lubi czytać. Może nie wszystko, ale gdy tematyka książki przypadnie jej do gustu - połyka literki w zastraszającym tempie. I ani się człowiek obejrzy - już jest przeczytana całość.  Ma to po mamusi ;)

Teraz mamy wakacje i Ala wraca do starych nawyków. Co i rusz szpera po regale z książkami w poszukiwaniu czegoś ciekawego.  Ma swoich ulubionych autorów oraz serie wydawnicze, których nie przepuści za nic w świecie. Jedną z nich z całą pewnością jest cykl Bzik & Makówka przedstawiają. Tak naprawdę to właśnie moje dziecko zwróciło mi uwagę na te książki i to ona powiedziała, że bardzo chce je przeczytać. To właśnie dzięki niej cztery poprzednie części trafiły do naszego domu i powiem Wam, że ona pierwsza je przeczytała! Jednak niestety nie chciała pisać recenzji, więc sama musiałam się za to zabrać ;) Ale to nic. Przynajmniej miałam pretekst do tego, by poczytać wyjątkowo zwariowane młodzieżowe książeczki bez stresu, że ktoś sobie coś o mnie pomyśli głupiego ;) A że weszło mi to w krew - po kolejną lekturę z tej serii sięgnęłam już bez wahania :D

Tak więc dziś poznamy kolejne nietypowe i kompletnie zwariowane przygody dwójki równie szalonych dzieciaków. Są nimi oczywiście Gabrysia Bzik i Nilson Makówka. Tą dwójkę przyjaciół stale spotyka coś tak niewiarygodnego, że aż trudno w to uwierzyć! Oni potrafią... przemieszczać się w czasie! Mają kontakt z postaciami z przeszłości a nawet zdarzyło im się już nie raz trafić do czasów, w których o ich istnieniu nikt jeszcze nie miał pojęcia. Jak się jednak okazuje - taka podróż wcale nie jest niczym nadzwyczajnym. I nie oni jedni mieli okazję tego doświadczyć.

W dzisiejszej części dzieciaki dowiedzą się o istnieniu organizacji Agenci Pamięci. Jest to tajne stowarzyszenie, które dba o to, by takie przesunięcia w czasoprzestrzeni nie wpłynęły negatywnie na naszą historię i to co ma miejsce w dzisiejszych czasach. Agenci Pamięci doskonale wiedzą kto i kiedy podróżuje w taki sposób. Mają nawet dokładne informacje o tym, gdzie do tej pory bywali nasi młodzi bohaterowie i kogo na swej drodze spotkali! Co więcej - agencja postanowiła nawiązać współpracę z tą dwójką dzieciaków. A zadanie jakie otrzymali do wykonania jest po prostu niesamowite! Bardzo chciałabym być na ich miejscu!

Oczywiście tradycyjnie już nie zamierzam Wam opisywać całej treści tej lektury. Jeśli czytaliście poprzednie cztery części tej serii  pewnością wiecie czego się spodziewać i zdajecie sobie sprawę, że czeka was wiele niespodzianek. A jeśli nie skusiłam Was do tej pory na żadną z nich, to powiem Wam szczerze, że macie czego żałować! Bo te książki są po prostu genialne i czyta się je z ogromną przyjemnością. Warto po nie sięgnąć. Moja dziesięciolatka na pewno to potwierdzi. Ona także ja po prostu uwielbia!

Oczywiście podobnie jak to było poprzednio - tutaj także poza zwariowaną i bardzo ciekawą treścią znajdziemy także całą masę super ilustracji. To nie są takie zwykłe obrazeczki przedstawiające wydarzenia opisane w tej książce. Te tutaj obrazki są równie zakręcone co sama przygoda Bzika i Makówki. I powiem Wam, że szalenie mi się ten pomysł spodobał. Przede wszystkim tak szalone przygody nie mogłyby mieć zwykłych spokojnych ilustracji. To po prostu by tu nie pasowało. A poza tym pomysłowość Pani Magdy Wosik nie zna granic! Na wiele z tych obrazków w życiu bym nie wpadła. Umielibyście przedstawić graficznie napięcie pomiędzy dwójką osób? Albo sytuacje, w której owijacie sobie kogoś wokół palca? Hahaha, tak takie obrazki także znajdziecie w tej książce. I trzeba przyznać, że wszystkie są bardzo pomysłowe!

My serię z Gabrysią Bzik i Nilsonem Makówką uwielbiamy. Ona zwariowana i bardzo pomysłowa dziewczynka, ona spokojny, poważny i zrównoważony chłopiec. Aż trudno w to uwierzyć, że ta dwójka tak różnych, wydawałoby się zupełnie nie pasujących do siebie charakterów tak świetnie się dogada. Że te dzieciaki zaprzyjaźnią się, i że z tej znajomości wyniknie tak wiele ciekawych historii. A jednak tak się stało, co bardzo nas cieszy. Z niecierpliwością zatem czekamy na kolejne przygody Gabrysi i Nilsona. Co tym razem ich spotka? Czego znów się dowiedzą? Dokąd tym razem zawędrują? Ale jestem ciekawa! Teraz jednak zapraszam Was do przeczytania tej części. I wszystkich poprzednich także, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście! Warto!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)