23 lutego 2017

Atlas miast


GEORGIA CHERRY

wydawnictwo: Nasza Księgarnia
ilość stron: 64
format: 28x34 cm
rok wydania: 2017
dostępna: TUTAJ

Są takie książki na, które wystarczy tylko spojrzeć i już wiadomo, że one muszą trafić do naszych rąk, po prostu muszą, prawda? To takie przyciąganie, prawdziwe przeświadczenie o tym, że ta książka będzie dobra, że będzie fajna, że spodoba się naszemu dziecku... Własnie tak miałam w przypadku "Atlasu miast". Może recenzenci tak mają ;) ? Wiecie, jeden rzut oka na książkę i już wiadomo, że to jest własnie to? Ja tak czasem mam i zazwyczaj trafiam w dziesiątkę. Jak myślicie? Jak było tym razem?

No dobra, co za pytanie, przecież na pewno łatwo się domyślić, że i tym razem przeczucie mnie nie zawiodło. Kiedy tylko otworzyłam paczkę od wydawnictwa Nasza Księgarnia przepadałam. Znalazłam w niej dwie wielkie książki (o drugiej opowiem Wam kiedy indziej). Dzisiaj z przyjemnością napiszę Wam o tym co znajduje się wewnątrz "Atlasu miast".

Od razu mogę Was zapewnić, że jest naprawdę bardzo, bardzo ciekawie! Na stronach tej książki znajdziemy aż 30 największych miast z całego świata. Miasta te to w większości stolice różnych krajów. Lizbona, Barcelona, Londyn, Amsterdam, Paryż, Rzym, Berlin, Helsinki, Oslo, Kopenhaga, Sztokholm, Ateny, Stambuł, Praga, Budapeszt, Moskwa, Montreal, Toronto, Chicago, Nowy Jork, San Francisco, Meksyk, Rio de Janerio, Buenos Aires, Warszawa, Hongkong, Tokio, Seul, Mumbaj, Sydney.

Nie będę Wam już opisywać jakich krajów są to stolice, bo z pewnością sami to wiecie. Jednak napiszę Wam jeszcze co przy tych wszystkich miastach na kartkach tej książki zamieszczono. Każde miasto "rozłożone" jest na dwóch stronach. Przy każdym znajduje się tabelka, a w niej bardzo króciutki opis danego miasta. Podany jest także kraj, język jakim się tam posługują ludzie oraz liczba populacji.

Ale to oczywiście nie wszystko, to tylko mała rameczka zamieszczona w rogu kartki, resztę miejsca zajmują ilustracje. I powiem Wam teraz, że panuje tu ogólny bałagan, kompletny misz masz jeśli chodzi umiejscowienie obrazków i tak naprawdę tak to powinno właśnie wyglądać, tak jest najlepiej :)

A co na tych wszystkich ilustracjach? Po co one są? O co w nich chodzi? A właśnie przedstawiają one to z czego dane miasto najbardziej słynie. Najbardziej znani ludzie i budynki oraz miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w danym mieście. prócz ilustracji mamy tutaj także króciutkie podpisy.

Na przykład w przypadku Warszawy znajdziemy między innymi takie opisy "Wybierz się na mecz (i targi książki) na STADIONIE NARODOWYM", "Zachwyć się nadwiślańskim krajobrazem podczas rejsu TRAMWAJEM WODNYM", "Zrelaksuj się w ogrodzie i parku przy pałacu w Wilanowie", "Odwiedź WARSZAWSKĄ SYRENKĘ podczas spaceru nad Wisłą", "Znajdź ZŁOTĄ KACZKĘ na ulicy Tamka", "Nie przegap przedstawienia dla dzieci w TEATRZE LALKA", "Wjedź windą na taras widokowy PAŁACU KULTURY I NAUKI i podziwiaj panoramę miasta", "Po obiedzie zjedz wuzetkę. Wybierz się na pączki do BLIKIEGO, lody do GRYCANA, albo czekoladę do WEDLA. Na drogę kup KRÓWKI Z MILANÓWKA"...

To oczywiście nie wszystkie podpisy, jest tego tutaj o wiele wiele więcej. Podobnie wygląda to na innych stronach, przy innych miastach. Więc jak widzicie to prawdziwy przewodnik po tym co warto zobaczyć w miastach w najróżniejszych zakątkach świata :)

Jestem pewna, że nie mam co dłużej pisać, nie mam co zachwalać, bo sami już widzicie jaka świetna to książka, że naprawdę warto się z nią zapoznać ;) U nas wywołała ona naprawdę dużą sensację. Starszy zagłębia się w to z czego słyną znane miasta, młodszy ogląda, przypatruje się, pokazuje paluszkami, po swojemu komentuje. Każdy zadowolony. Tym bardziej, że książka ta jest naprawdę dużego formatu, może być problem, aby postawić ją na zwykłą półkę i taki rozmiar naprawdę robi wielkie wrażenie na dzieciakach. Polecam! Jestem pewna, że u Was i Waszych dzieci wywoła ona równie wiele entuzjazmu jak u mnie i moich chłopaków ;)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)