26 sierpnia 2013

Świat nauki - przewodnik małego odkrywcy


ROBERT PRINCE

wydawnictwo: Zielona Sowa
ilość stron: 256
format: 18x25 cm
rok wydania: 2013
cena: 31,41 zł

Skoro wciągnęłam Was już w świat przyrody, to czas na kolejny krok. Czyli świat nauki. Jak dla mnie to zdecydowanie trudniejszy, ale także niezwykle fascynujący temat. Jestem pewna, że dzieciaczki będą nim tak samo bardzo zainteresowane co tą poprzednią lekturą. U nas przynajmniej cieszy się ona ciągłym zainteresowaniem.

W tej lekturze znajdziemy takie rozdziały jak:
- ziemia, nasz dom,
- elektryczność i magnetyzm,
- rozwój życia,
- zmysły i postrzeganie,
- energia, siła, ruch,
- od matematyki do informatyki,
- odległe światy,
- kierunek: materia,
- tajemnice nauki,
- informacje praktyczne.

A  każdy z nich posiada dodatkowo kilkanaście podrozdziałów, zatem odnalezienie interesującej nas treści jest banalnie proste :) Poza tym jak widzicie wachlarz tematyczny jest tutaj bardzo szeroki. Każdy mały czytelnik bez względu na zainteresowania znajdzie w niej coś dla siebie. Może poczytać o kolorach widzianych przez człowieka, o porach dnia i roku na ziemi, o historii i budowie roweru, o gwiazdach i galaktykach, o magnesach, komputerach itd. itp. W zasadzie mogłabym tak wymieniać jeszcze bardzo długo. Bo ciekawostki zawarte w tej książce nigdy się chyba nie kończą...

Oczywiście wydanie tego poradnika sprawia, że chętnie będziemy do niego zaglądać i co najwazniejsze z pewnością książka ta posłuży nam bardzo długo. Okładka jest gruba i twarda, a dobrej jakości kartki są wszywane a nie wklejane. Podoba mi się również sposób zaprezentowania tych wszystkich informacji oraz szata graficzna. Choć jest to lektura dla nieco starszych dzieciaczków, to nie zabraknie nam tu licznych kolorowych ilustracji oraz zabawnych rysunków. Wszystkie ciekawostki zawarte w tej lekturze są nie tylko interesująco i krótko opisane, ale również zobrazowane, więc na pewno czytelnicy nie będą mieli kłopotu ze zrozumieniem jej treści.

Na szczególną uwagę zasługują także ramki, w których znajdują się propozycje z doświadczeniami, które możemy spokojnie wykonać samodzielnie. Za każdym razem na początku wyszczególnione są przedmioty niezbędne do wykonania takiego doświadczenia. A następnie krok po kroku sposób jego wykonania. Powiem Wam szczerze, że większość z nich jest naprawdę banalnie prostych i jednocześnie naprawdę ciekawych, że choć treść tej lektury jest zdecydowanie za mądra dla mojej Alicji to i tak przeprowadzanie tych licznych doświadczeń mnie nie minęło. Gdy tylko mała dowiedziała się na czym te doświadczenia polegają rozpoczęła nakłaniać mnie do ich realizacji. I muszę przyznać, że szybko uległam i sądzę, że to była słuszna decyzja. Sama sporo się z tych zadań nauczyłam, a poza tym była to dla mnie i mojej córeczki wspaniała zabawa!

A więc jak sami widzicie jest to nie tylko mądra, ale również bardzo ciekawa lektura. Nie jeden uczeń z przyjemnością poznałby jej treść. Tę czyta się łatwo i chętnie. I co najważniejsze, możemy się z niej dowiedzieć wielu interesujących rzeczy. Nie tylko ciekawskie maluchy, ale także ich starsze rodzeństwo oraz rodzice z całą pewnością znajdą tu temat, który je zainteresuje. U nas na topie jest kosmos, więc dość często zaglądamy do tego rozdziału.

Tak więc nie będę Wam tu dalej zachwalać. Jestem pewna, że nie jest to już konieczne. Z pewnością sami zauważyliście, że te książeczki są super, zatem gorąco polecamy!


3 komentarze:

  1. Szczerze to nie byłam nią początkowo zainteresowana,ale im dłużej czytałam Twoją opinię tym większą mam na nią ochotę, tym bardziej, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczerze powiem, że zabrałabym się do niej!

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)