14 maja 2013

50 najpiękniejszych opowieści


KLASYKA DLA DZIECI

wydawnictwo: Papilon
ilość stron: 384
format: 22x17 cm
rok wydania: 2010
cena: 29,52 zł


Lubicie baśnie i legendy? Jeżeli tak to z pewnością znacie takich wspaniałych autorów jak Hans Christian Andersen, Carlo Collodi, bracia Grimm, Charles Perrault, Mark Twain i jeszcze kilku innych... Są to autorzy, których dzieła od pokoleń cieszą ucho zarówno małych jak i dużych czytelników. Ich baśnie są znane na całym świecie i doczekały się dziesiątek, a pewnie nawet setek różnych wydań i ekranizacji.

Książka ta to zbiór aż 50 pięknych i niezwykle ciekawych opowieści. Znajdują się tutaj tak wszystkim doskonale znane tytuły jak Kot w butach, Małą syrenka, Królewna Śnieżka, Czerwony Kapturek, Lampa Aladyna, Królowa Śniegu, Trzy małe świnki, Pinokio, Kopciuszek, Roszpunka, Jaś i Małgosia, Dziewczynka z zapałkami, Brzydkie kaczątko, Pan Twardowski... Ale są też utwory nie co mniej znane, przynajmniej przeze mnie, na przykład Siostra siedmiu kruków, O dwunastu miesiącach, Bzowa Babuleńka, O mówiącym ptaku, śpiewającym drzewie i złotej wodzie... Tytułów jest tutaj oczywiście o wiele więcej, ale nie będę już wymieniała wam ich wszystkich. Są one bardziej lub mniej znane, jednak bez wątpienia wszystkie są bardzo piękne i warte tego, aby znał je każdy człowiek :)

Opowieści, które tutaj znajdziemy są to tylko opracowania oryginalnych baśni. Co za tym idzie niektóre są o wiele krótsze od oryginałów. Ale w tym przypadku zdecydowanie nie jest to minusem, wręcz przeciwnie. Czytając dziecku krótsze wersje, mamy pewność, że nie znudzi się ono po chwili słuchania i z pewnością zapamięta sens i przesłanie danej opowieści. 

Wydanie tej książki jest naprawdę bardzo ładne i godne uwagi. Książka jest gruba i ciężka, ale to też nie jest takie złe, bo gdzieś te wszystkie piękne utwory musiały się zmieścić :) Okładka jest miękka i mimo, że mi to w ogóle nie przeszkadza to pasowałaby mi tutaj jednak twarda oprawa. Ilustracje natomiast są bardzo ładne, każda jest inna, stworzone są one przez różnych ilustratorów co także jest bardzo ciekawe, dzięki temu książka jest taka różnorodna i kolorowa. Obrazki te wspaniale ilustrują to o czym czytamy. Całość prezentuje się naprawdę bardzo ładnie...

Takiej książki właśnie mi brakowało. Mamy w naszej biblioteczce kilka różnych baśni, ale muszę Wam się przyznać, że bardzo wielu Nikodem jednak nie znał. Dzięki tej pozycji wszystko to mamy w jednym miejscu.  Z ogromną przyjemnością zaczytujemy się tych ciekawych, mądrych i niezwykle pięknych baśniach i legendach. Zarówno ja jak i Nikodem jesteśmy bardzo zadowoleni z tak wspaniałego zbioru :) Ogromnie polecam!2 komentarze:

  1. Takie zbiory opowieści są dla dziecka bezcenne.Zawierają różnorodne opowieści i nie znudzą dziecka.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapamiętam na przyszłość:)

    OdpowiedzUsuń

Książeczki bezpośrednio na Twojej poczcie :)